این روزها کمتر کسی را میبینید که از وضعیت بد اقتصادی شکایت و اعتراضی نداشته باشد.قیمت دلار و سکه روز به روز درحال افزایش است و نرخ تورم هر لحظه بالا و بالاتر می رود.سوالی که ممکن است در این شرایط برای خیلی ها پیش بیاید،حال روی چه چیزی سرمایه گذاری کنیم که ارزش پولمان حفظ شود؟ ایا دلار یا سکه انتخاب درستی برای سرمایه گذاری هستند؟ ایا ممکن است دلار و سکه افت کنند و مابیشتر ضرر کنیم؟ و هزاران سوال دیگر.در این مقاله توضیح خواهم داد که بهترین بازار برای سرمایه گذاری در حال حاضر،بازار ارزهای دیجیتال است.
اصلا چرا باید روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟

حفظ ارزش
برخلاف خیلی از ارزها،از زمان عرضه ارزهای دیجیتال قیمت آنها همواره درحال افزایش بوده و این بستر مناسبی است برای حفظ ارزش سرمایه مان.

فناوری ارزهای دیجیتال شگفت انگیز است
فناوری بلاکچین همانطور که در مقالات قبلی گفته شد،جز فناوری های مخرب است و این یعنی اغلب واسطه ها را حذف می کند،به علاوه خیلی ویژگی های دیگر که موجب افزایش تقاضا می شودکه این یعنی افزایش قیمت.

در مسیر رکورد
از روزی که بیت کوین معرفی شد،قیمت همواره در حال رشد بوده و هر لحظه رکورد جدیدی از قیمت را به ثبت می رساند.
خطرات و ریسک هایی که ممکن است در ارزهای دیجیتال با انها رو به رو شوید

حباب اقتصادی
اغلب منتقدین بیت کوین معتقدهستند که قیمت این ارز یک حباب خیلی بزرگ هست که چند وقت دیگر می ترکد و به کار ان پایان می دهد،پس سرمایه گذاری در ان ریسک بسیار بالایی دارد.اگر هنوز مقاله مدیریت ریسک در سرمایه گذاری را نخاونده اید،پیشنهاد می کنیم حنما در این قسمت مطالعه کنید.

نوسان
همانطور که ارزهای دیجیتال در جهت افزایش قیمت نوسانات شدید داشتند،ممکن هست همین نوسانات را در جهت کاهش قیمت هم داشته باشند و سرمایه تان ظرف مدت کوتاهی صفر شود.

سیاست های قانون گذاری
اغلب دولت ها هنوز در خصوص ارزهای دیجیتال موضع مشخصی اتخاذ نکردند و ممکن است سیاست هایی را در جهت ممنوعیت و محدودیت این ارزها در کشورشان،وضع کنند.هر چند که سیاست های بازدارنده چین در برابر بیت کوین،نتوانست مشکلی برای این کوین ایجاد کند.

خب، حالا ارزی که قصد سرمایه گذاری روی ان را داریم،چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

پذیرش
الت کوین که برای سرمایه گذاری انتخاب می کنید،باید در بیشتر کشورها قابل قبول باشد،همچنین بیشتر شرکت ها از ان استفاده کنند.

ویژگی
ارزدیجیتال انتخاب شده،باید دارای یکسری ویژگی ها باشد که توسط افراد وشرکت های مختلف مورد استفاده قرارگیرد بعبارت دیگر،باید ویژگی های کاربردی داشته باشد تا مورد استفاده قرارگیرد.

امنیت
امنیت یک مزیت خیلی مهم برای هر الت کوینی هست،چقدر تضمین وجود دارد که ارزی که روی ان سرمایه گذاری کردید،بعد از مدتی توسط هکرها به سرقت نرود و سرمایه نابود نشود.

چند تا از مهمترین ارزهایی که سرمایه گذاری در انها از چندسال گذشته سود خوبی داشته است.

بیت کوین
بدون شک بهترین ارزدیجیتالی هست که تا به حال وجود داشته است وطی یکسال گذشته مالکین خود را به ثروت زیادی رسانده است.

اتریوم
این ارز علائه بر اینکه یک ارزدیجیتال است،ویزگی های کاربردی دیگری هم دارد که روی رشد قیمت و صعود شدید ان بی تاثیر نبوده است.

لایت کوین
یکی دیگر از ارزهای دیجیتال قوی که امنیت بالایی دارد،همچنین دارای روش استخراج متفاوتی هم هست.

مونرو
این هم یکی دیگر از قدرتمندان این حوزه است و با اینکه جدیدا عرضه شده ولی به جهت غیر قابل شناسایی بودن،رشد قیمتی خیلی خوبی داشته است.