جف زیرلین Jeff Zirlin، بنیان‌گذار این پروژه، احساسات خود را در تاریخ ۸ جولای از طریق توییتر این چنین منعکس کرد و اشاره کرد که این پروژه با پذیرش استیکینگ زمین‌های ان اف تی، افزایش قابل‌توجه دانلود بازی و فروش ان اف تی و همچنین پشتیبانی از پل رونین در حال بهبود است.

طبق داده‌های کریپتو اسلم CryptoSlam، آکسی اینفینیتی در یک هفته گذشته از مجموع ۲۳۱۰۰ خریدار ۱.۳ میلیون دلار فروش داشته است که نشان‌دهنده افزایش ۲۰۵ درصدی در هفته است.

اینطور که به نظر می آید یکی از عوامل موثر در این رشد ناگهانی، افزایش تقاضا برای زمین‌های ان اف تی، پس از راه‌اندازی استیکینگ staking در ۴ جولای باشد. استیکینگ این امکان را به صاحبان زمین می‌دهد تا پاداش‌های هفتگی را در توکن اصلی بازی کسب کنند. در زمان نگارش این مقاله، بر اساس داده‌های زنجیره رونین، تقریبا ۹۱ درصد از ۱۶۷۹۴ عرضه در گردش، استیک شده است.

یکی از بهترین اخباری که اعلام شد این است که مرحله دوم ارتقاء حالت بازی جدید را در این ماه با نام اوریجین Origin آغاز کرد که تا اواسط ماه ژوئن ۶۰۰ هزار ثبت‌نام داشت. این بازی در حالت دسترسی زودهنگام پیش از عرضه جهانی نهایی قرار دارد و کاربران را قادر می‌سازد تا با ان اف تی‌های هیولایی خود، جمع‌آوری، تجارت و نبرد با یکدیگر داشته باشند. گفته شده است که این ارتقاء، تعداد زیادی از باگ‌های موجود در بازی را برطرف کرده است.

به دلیل راه‌اندازی مجدد پل رونین در ۲۸ ژوئن شاهد افزایش حجم فروش ان اف تی می شویم. این پل یک زنجیره جانبی است که برای آکسی اینفینیتی ساخته شده است که به این اجازه را به کاربران می‌دهد که دارایی‌ها را بین بازی و شبکه اصلی اتریوم منتقل کنند. اما با این وجود، از اواخر ماه مارس پس از هک ۶۰۰ میلیون دلاری، آفلاین بود.

با این حال، افزایش ۲۰۵ درصدی حجم در هفته گذشته تنها آکسی اینفینیتی را به عنوان هجدهمین پروژه ان اف تی پرفروش در آن بازه زمانی قرار می‌دهد، که فاصله زیادی با روزهای پرفروش آن در اواخر سال ۲۰۲۱ دارد.

اکوسیستم آکسی اینفینیتی از زمانی که در ماه نوامبر به اوج خود رسید، از یک روند نزولی بلند بالا ناراحت بود. در آن ماه، این پروژه فروش عظیم ان اف تی ۷۵۳.۹ میلیون دلار، ارزش داشت. در حالی که توکن اصلی اکس AXS آن به بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی۱۶۴.۹۰ دلار رسیده بود. تا ژوئن، فروش ان اف تی آن در ماه فقط ۳.۱ میلیون دلار بود، این اتفاقات در زمانی رخ داد که اکس حدود ۹۱.۴ درصد از بالاترین قیمت خود کاهش یافته بود و در زمان نوشتن این مقاله با قیمت ۱۴.۱۸ دلار معامله می‌شود.

تیم آکسی اینفینیتی اخیرا در حال نقد و بررسی راه‌هایی برای گسترش اکوسیستم بوده است. در پست وبلاگی در ۹ جولای، تیم آکسی اینفینیتی اشاره کرد که چشم‌اندازش ایجاد یک «دنیای کامل بازی» با داستان‌های جامع شبیه به مجموعه‌های نمادین مانند جنگ ستارگان، بازی فاینال فانتزی یا ارباب حلقه‌ها است.