«وینود خوسلا» سرمایه‌گذار 68 ساله و یکی از حامیان اولیه OpenAI که تاکنون بارها درباره خطرات و فرصت‌های هوش مصنوعی مطالب زیادی را مطرح کرده، حالا با انتشار پست جدیدی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) می‌گوید هوش مصنوعی طی 25‌ سال آینده می‌تواند اقتصاد جهانی را به‌صورت کامل تغییر دهد.

این سرمایه‌گذار در سال 2019 از طریق شرکت خود 50 میلیون دلار در OpenAI سرمایه گذاری کرد. این بزرگترین رقم سرمایه‌گذاری شرکت وی طی 15 سال گذشته بود. او می‌گوید هوش مصنوعی در 25 سال آینده تأثیری زیادی روی اقتصاد می‌گذارد و شرکت‌ها باید به این موضوع توجه کنند.

وینود خوسلا در پست خود در ایکس به این نکته اشاره می‌کند که معیارهای فعلی تولید ناخالص داخلی و اقتصاد با رشد و توسعه هوش مصنوعی دستخوش دگرگونی‌های شگرفی خواهند شد. همانطور که گفته شد وی که از اولین حامیان OpenAI بوده است، می‌گوید انتظار دارد هوش مصنوعی اقتصاد جهانی را به‌طور اساسی تغییر دهد. او این سوال مهم را مطرح می‌کند که در چنین شرایطی و با رشد هوش مصنوعی اقدام درست چیست و شرکت‌ها باید به چه سمت‌وسویی بروند؟

این سرمایه‌گذار 68 ساله اغلب فرصت‌ها و خطراتی را که هوش مصنوعی به همراه دارد، توضیح داده است. در 12 دسامبر، وینود خوسلا به شرکت‌کنندگان در کنفرانس Brainstorm AI Fortune گفت که هوش مصنوعی تهدید بزرگی برای جهان نیست. وی همچنین در این رویداد اضافه کرد که برخی تنها روی خطرات هوش مصنوعی تمرکز می‌کنند. او معتقد است که باید نگران خطرات این فناوری باشیم ولی از سوی دیگر همین صنعت می‌تواند مزایای زیادی را به‌همراه داشته باشد. به‌علاوه او می‌گوید به‌جای نگرانی در مورد هوش مصنوعی، باید نگران چین بود.

گفتنی است که خوسلا در حوزه پیش‌بینی تأثیرات اقتصادی چشمگیری که هوش مصنوعی می‌تواند داشته باشد، تنها نیست و افراد دیگری نیز در این زمینه اظهارنظرهای مشابهی کرده‌اند.