با مشاهده ی اجمالی به آمارهای منتشر شده از استارتاپ جاب ویژن درباره میزان دستمزدهای مشاغل مختلف در ایران میتوان پی برد که مشاغل تکنولوژی در بخش بالایی هرم دستمزدی در ایران قرار دارند.

بر اساس این گزارش میزان دستمزد یک فرد ارشد در  زبان برنامه نویسی Go برابر با ۸۰ میلیون تومان در ماه است که از این نظر این شغل پردرآمدترین شغل تکنولوژی در ایران است. همچنین تحلیل‌گرداده و متخصص ارشد هوش مصنوعی با ۷۲ میلیون تومان، متخصص ارشد جاوا با ۶۴.۴ میلیون تومان و متخصص ارشد برنامه‌نویسی موبایل (اندروید) در رده‌های بعدی قرار دارند. 

در ادامه لیست پردرآمدترین مشاغل تکنولوژی برای متخصصان ارشد  برنامه‌نویسی Node js ، پایتون، C++ /C ،  دات‌نت، دیتابیس قرار دارند.

بالاترین رشد حقوق نسبت به سال گذشته در ایران را متخصصان ارشد موبایل کراس پلتفرم و برنامه نویسان اندروید به خودشان اختصاص دادند..

برنامه‌نویسان پایتون(Python) ، تحلیلگر داده و هوش مصنوعی یا ( Artificial intelligence )، Java، React هم بالاترین متوسط رشد حقوق را داشته‌اند. 

در بین مشاغلی که در سطح متوسط تخصصی دارای بالاترین حقوق هستند می‌توان به تحلیلگر داده و هوش مصنوعی با ۴۵ میلیون تومان، برنامه‌نویس Go با ۳۷.۵ میلیون تومان، جاوا با ۳۶.۵ میلیون تومان وپایتون با ۳۶ میلیون تومان جزو چهار شغل پردرآمد در این بخش هستند.

اما بالاترین رشد متوسط رشد حقوق در سطح متوسط شغلی در تهران مربوط به شغل دیجیتال مارکتینگ و سئو است که نسبت به سال ۱۴۰۱ با رشد ۵۰ درصدی مواجه شده است.

برنامه‌نویس پایتون ، #C و NET. برنامه‌نویسی موبایل (اندروید)، Java، تحلیلگر داده و هوش مصنوعی هم در رده‌های بعدی بالاترین میزان رشد حقوق در سطح متوسط شغلی در تهران را تشکیل می‌دهند.

همچنین مقایسه میانه حقوق دریافتی مشاغل تکنولوژی و سایر مشاغل نشانگر این است که مشاغل تکنولوژی عمدتا در سطح دستمزدی بالاتر از سایر مشاغل قرار دارند هرچند برخی مشاغل تکنولوژی مانند برنامه‌نویسی پایه HTML و یا .CMS در سطح پایین میانه حقوق و نزدیک به شغل تدریس و کارگر ساده قرار دارند.