بهره وری، گیمینگ، امنیت و دسترسی وجود دارد. در ادامه همراه ما باشید تا به دیگر ویژگی های این آپدیت بپردازیم.

 ویژگی های جدید ابزارهای بهره وری


در سال گذشته مایکروسافت با انتشار ویندوز 11 مورد توجه کاربران و طرفداران مولتی‌تسکینگ قرار گرفت. حال در این آپدیت قابلیت Snap Layouts که با آن می‌توان چینش پنجره‌های مختلف را به راحتی در کنار یکدیگر تنظیم کرد، برای نماشگرهای لمسی بهتر شده که از این رو این ویندوز میان کاربران محبوب تر شده. همچنین از طرف دیگر میتوان به امکان تغییر چینش چندین تب از مرورگر مایکروسافت اج هم اشاره کرد.


یکی دیگر از قابلیت های جدید این آپدیت Focus است که با فعال کردن این گزینه حالت Do Not Disturb هم به طور خودکار فعال می‌شود. که شرح حال این حالت به این صورت است که تمام نوتیفیکیشن‌ها بی‌صدا می‌شوند و حتی در تسک‌بار هم نمایش داده نمیشوند. میتوان به یکی دیگر از قابلیت ها که تنظیم کردن و ارائه یک برنامه زمان بندی مشخص در برنامه ساعت، که به کاربر زمان استراحت را اطلاع دهد، اشاره کرد.

افزایش امنیت
با اضافه شدن قابلیت Smart App Control خیال کاربران را برای نصب دیگر برنامه ها بر روی سیستم را راحت تر کرده است.عملکرد این آپشن به این صورت است که برنامه های غیرقابل اعتماد و ماکروهای بالقوه مخرب و فایل های اسکریپت را مسدود می کند تا به سیستم آسیبی نزنند. شایان ذکر است که این قابلیت بر اساس همان هوش مصنوعی به کار برده شده برای Windows Defender Application Control است.

گیمینگ و اپلیکیشن‌های اندرویدی


اما در قسمت Xbox Game Bar با اندکی از تغییرات در ظاهر آن رو به رو هستیم. اما طبق ادعای مایکروسافت با بهبود عملکرد گیمینگ روبرو میشویم.در این بین لازم است که به بهبود تاخیر HDR خودکار و رفرش‌ریت متغیر هم اشاره کنیم. با وجود اینکه اپ استور آمازون به طور رسمی برای ویندوز ۱۱ ارائه شده و حالا با این آپدیت، مجموع تعداد اپلیکیشن‌های اندرویدی و بازی‌های ارائه شده برای کاربران ویندوز ۱۱ به ۲۰ هزار می‌رسد.

بهبود تماس‌های ویدیویی
بعد از نصب آپدیت ویندوز11 قابلیت Windows Studio Effects را مشاهده میکنید که کیفیت تصویر و صدا را در تماس های ویدیویی بهتر کرده. مثلا این گزینه آپشن هایی مانند ذف صدای محیط، مات کردن پس‌زمینه و کادربندی اتوماتیک دارد.