تحقیقات بازار آنلاین

تحقیقات بازاریابی عبارت است از فعالیت‌هایی که ارتباط لازم را بین مصرف‌کنندگان، خریداران و مدیران بازاریابی از طریق تبادل اطلاعات برقرار می‌کند.

تحقیقات بازار آنلاین

شاید شما در حال حاضر تحقیقات بازار آنلاین را انجام بدهید و تا حدودی با تعریف و ابزارهای این کار آشنایی داشته باشید. برخی از ابزار‌های تحقیقات بازار آنلاین همواره در دسترس بوده و بسیاری از افراد برای تحقیقات بازار آنلاین از آن‌ها استفاده می‌کنند.

ابزارهایی مانند جستجوهای اینترنتی، پرسشنامه‌های آنلاین، فرم‌های بازخورد مشتری و… که به جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز برای شما در خصوص مشتریان و چشم‌انداز کسب و کارتان کمک بسزایی می‌کنند. در این مقاله به تکنیک‌ها و ابزارهای تحقیقات بازار آنلاین می‌پردازیم.

برای تحقیقات بازار آنلاین روش‌های زیادی هم بصورت آنلاین و هم آفلاین وجود دارد که توسط بسیاری از شرکت‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.
محققان برای تحقیقات بازار آنلاین از پرسشنامه‌هایی استفاده می‌کنند که بصورت فزاینده‌ای در اینترنت قرار می‌گیرد. در این تحقیقات، محقق ایده و یا تفکری را به جامعه می‌دهد، از یک سؤال شروع می‌کند، با استفاده از عکس و فیلم نظر می‌خواهد و… تا به جمع‌بندی مورد نظر خود نائل شود. سپس به ارزیابی اطلاعات جمع‌آوری شده می‌پردازد.

روش‌های تحقیقات بازار آنلاین مانند تحقیقات حضوری در بازار، تحقیقات بازار آنلاین نیز باید بصورت اولیه و ثانویه انجام شود. در تحقیقات بازار آنلاین اولیه باید میزان درخواست مورد بررسی قرار بگیرد و در تحقیقات بازار آنلاین ثانویه باید بر روی نکاتی هم‌چون نظرسنجی‌های آنلاین، مشاهدات آنلاین، گروه‌های متمرکز آنلاین و پنل آنلاین تمرکز نمود.

نظرسنجی آنلاین
این نظرسنجی توسط اینترنت انجام می‌شود. باید به نحوی این نظرسنجی ارائه شود که خود مرورگرهای محلی اقدام به پردازش اطلاعات بکنند. نظرسنجی‌های آنلاین مزایای زیادی دارند. از جمله امکان خطای فیلترینگ کم، کنترل برنامه و دسترسی راحت به گروه هدف می‌باشد.

مشاهدات آنلاین
از طریق مشاهدات آنلاین محققین می‌توانند بازار عمده، واکنش سایر شرکت‌ها و سازمان‌ها و مشتریان را نسبت به محصول و خدمات مورد ارائه بررسی نمایند.

گروه‌های متمرکز آنلاین
زیر مجموعه‌ای از روش‌های تحقیق بازار آنلاین می‌باشند. این گرو‌ه‌ها بین 8 تا 10 شرکت را مورد بررسی قرار می‌دهند و توسط یک نفر سرپرستی می‌شوند. این گروه‌ها سؤالات از پیش تعیین شده‌ای را برای دریافت نظرات مورد انتظار به کار می‌برند.

پنل آنلاین
گروهی از کاربران هستند که فعالیت‌های شرکت را در مطالعات آنلاین تأیید می‌کنند. انعطاف‌پذیری در پنل‌های آنلاین بسیار بالاست و هزینه‌ی زیادی هم برای شرکت به همراه ندارد.

تکنیک استفاده از تحقیقات بازار آنلاین در سال‌های اخیر رواج زیادی پیدا کرده و با توجه به اینکه رسیدن به جواب برای شرکت‌ها بسیار راحت‌تر و هزینه‌های کمتری دارد، این روش خیلی زود مورد توجه قرار گرفته است. به نظر می‌رسد با تعریف استاندارد‌های مشخص در این زمینه شرکت‌ها می‌توانند از مزایا و محاسن بیشتری از این روش استفاده نمایند.

ادامه مطلب

به مشاوره نیاز دارید؟

خدمات ما در حوزه فناوری اطلاعات به صورت هدفمند، اختصاصی و بر مبنای نیاز شما راهکارهایی را ارائه می کند که شاید قبلا به ذهن شما نرسیده و یا اهمیت آن برای شما روشن نشده باشد.

سفارش تحقیقات بازار آنلاین 😍

به خانواده ی تارنما پیشرو آرا بپیوندید

بــلاگ‌های مــرتبط

فردا از این‌جا آغاز می‌شود و ما ادعا می‌کنیم، آن‌چه برای فردای‌تان می‌خواهید در دستان ماست. ما با نگاهی متفاوت و دوستانه، شما را در مسیر فردایی بهتر همراهی خواهیم کرد.

طراحی وب سایت blog

چه تعداد وبسایت در بستر اینترنت وجود دارد؟

وب سایت های اینترنتی به سرعت جای خود را در زندگی روزمره ما باز کرده‌ اند و نقش های مهمی...

ادامه مطلب
طراحی وب سایت blog

انواع طراحی وب سایت

قبل از طراحی سایت یا سفارش سایت به شرکتی با امکانات مدنظر، بهتر است از انواع روش هایی را...

ادامه مطلب
طراحی وب سایت blog

شرکت طراحی وب سایت (تارنما پیشرو آرا)

طراحی سایت به معنای طراحی و ساخت یک وب سایت یا بهینه سازی و redesign یک سایت قدیمی در بستر...

ادامه مطلب
سئو و بهینه سازی سایت blog

بک لینک چیست و چه تأثیری بر سئوی وبسایت دارد؟

در صورتیکه سئو سایت برایتان اهمیت دارد باید بک لینک‌های سایت را آنالیز نمایید و از بک...

ادامه مطلب
سئو و بهینه سازی سایت blog

چرا یک سایت به سئو نیاز دارد؟

سئو شامل بهینه سازی سایت شما با کلمات کلیدی شماست. باید توجه داشته باشید در وب سایت شما...

ادامه مطلب
طراحی وب سایت blog

طراحی سایت آموزشی در اراک

مبحث آموزش از آن دسته موضوعاتی است که با گذر زمان تغییرات بسیاری را به خود دیده است....

ادامه مطلب
طراحی وب سایت blog

طراحی سایت پزشکی در اراک

با توجه به فراوانی اطلاعات دارویی، درمانی و گسترش دانش پزشکی، طراحی سایت در این صنعت می...

ادامه مطلب
طراحی وب سایت blog

طراحی سایت شرکتی در شهر اراک

هدف از طراحی سایت شرکتی، معرفی، نمایش نمونه کارها و خدمات یک موسسه یا شرکت می باشد. در...

ادامه مطلب
طراحی وب سایت blog

طراحی سایت اختصاصی در اراک

زمانی که صحبت از سایت اختصاصی می شود، حتما شما سایتی متفاوت با امکانات خاص نیاز دارید....

ادامه مطلب