مودم های وای فای دستگاه هایی هستند که می توانند همیشه شما را متصل نگهدارند. بهتر است اگر تعداد کاربران مودم شما زیاد نیستند، یا تنها کاربر آن محدود به خود شماست، نام شبکه یا وای فای خود را مخفی کنید تا در لیست وای فای های دیگران به نمایش در نیاید. این کار موجب می شود افراد دیگر امکان اتصال و هک وای فای شما را نداشته باشد یا مخفیانه به شبکه شما متصل شده و حجم آن را بدون اطلاع شما مصرف می کنند. در زیر راه حل انجام این کار و نحوه مخفی کردن شبکه وای فای خود به شما آموزش داده می شود.

برای این کار نیاز است که SSID یا همان نام شبکه وایرلس خود را مخفی کنید.اما چگونه؟

مراحل مخفی سازی وای فای مودم:
1- ابتدا لازم است وارد تنظیمات مودم خود شوید.
برای اینکار مرورگر اینترنت را باز کرده و آدرس تنظیمات روتر یا IP Address آن را وارد کنید. (برای این کار معمولا شما کافیست آدرس 192.168.1.1 را در قسمت نوار آدرس یا در مکانی که آدرس وبسایت ها را وارد می کنید بزنید.
2- سپس در صفحه جدید در هر دو گزینه admin را بزنید.
3- با وارد شدن به صفحه ادمین وارد قسمت Wireless یا wireless setting شوید.
4- به دنبال گزینه های به نام SSID Broadcast بگردید.
در این حالت ممکن است گزینه هایی مانند Enable SSID Broadcast نیز وجود داشته باشد که نیاز به زدن تیک یا فعال کردن آن داشته باشید.
5- پس از اینکه تیک مربوط به این قسمت را زدید، روی apply کلیک کنید.
6- در مرحله آخر لازم است که تغییرات خود را Save کنید تا ذخیره شوند.
در برخی از مودم ها نیز گزینه Enable Hidden wireless برای این کار وجود دارد که با فعال کردن آن می توانید نام شبکه خود را مخفی کنید. در نهایت Save Setting را بزنید و تغییرات را ذخیره کنید.