ابزار های مورد نیاز برای برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن

ویرایشگر های اندروید و IDE
IDE به معنی محیط توسعه یکپارچه می باشد. در واقع نرم افزاری است که به وسیله آن می توان نرم افزار دیگری را ساخت.
برنامه ای کاربردی که توسعه نرم افزار را آسان می کند. توسعه گرهای IDL می توانند شامل یک کامپایلر باشند که زبان کد نویسی برنامه شما را به زبان هایی مثل جاوا، اندروید و... ترجمه کند و همه اینها از طریق یک رابط گرافیکی قابل استفاده اند.

لیست توسعه گر ها:

Android Studio : یک محیط برنامه نویسی برای پلتفرم اندروید می باشد این محیط بر اساس نرم‌افزار جت برینز طراحی شده است و Android Studio به طور اختصاصی برای اندروید طراحی شده است.

Eclipse : گروه تولید نرم افزار Eclipse نرم افزار جدیدی مخصوص برنامه نویسان مشتری محور طراحی نموده است که با IDE و از طریق اتصال کمکی کار می کند. زبان برنامه نویسی اصلی آن java می باشد که البته قابلیت کارکردن و همخوانی با زبان های دیگر را دارد.

intelliJIDEA : یکی از هوشمند ترین مترجم ها و محیط تولید نرم افزار ویژه زبان جاوا است. مدرن ترين فناوري ها و چارچوب هاي مهم مانند Spring و Hibernate و همچنین HTML / XHTML, XML / XSL, CSS, Ruby و jаvascript پشتیبانی می کند. به کمک این نرم افزار و دارا بودن کامپایلرهای متعدد و ابزارهای ویرایشی قادر خواهید بود برنامه های تحت جاوا را در کمترین زمان کدنویسی کنید.

DroidEdit : برنامه ای جامع و کامل و قدرتمند در زمینه ویرایش فایل های متنی که از زبان های برنامه نویسی مختلف پشتیبانی می کند. این برنامه امکان کد نویسی های مختلف برای زبان های برنامه نویسی مختلف را فراهم می کند. قابلیت ارسال مستقیم فایل ها به سرویس های ابری مانند دراپ باکس نیز در این نرم افزار گنجانده شده است که می تواند به عنوان یک نسخه پشتیبان برای فایل ها شما به حساب بیاید.

Android-IDE : یک نرم افزار قدرتمند و عالی در زمینه ی برنامه نویسی از گروه برنامه نویسی appfour مخصوص سیستم عامل اندروید که در صدر برترین برنامه های ابزار اندروید قرار دارد این اپلیکیشن به طور کامل و حرفه ای از چرخه ویرایش، کامپایل و اجرای اپلیکیشن در محیط خود سیستم عامل اندروید پشتیبانی می کند و با استفاده از آن می توانید کدها را به وسیله ی ادیتور پیشرفته نرم افزار و با امکان کامل سازی خودکار کد، بررسی خطاها به صورت آنی، هدایت کننده هوشمند کد و غیره بنویسید و در نهایت برنامه نوشته شده را تنها با یک کلیک اجرا کنید!

Cordova : برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل توسط html ,css,java script از طریق کوردوا انجام می شود که بسیار کاربردی برای ایجاد اپلیکیشن های ترکیبی می باشد.

Corona : یک پلتفرم توسعه دوبعدی، که تمرکز خاصی بر روی بازی ها دارد که با آن می توان برنامه نویسی اپلیکیشن های موبایل را به طور رایگان انجام داد.

Titanium : یکی از پلتفرم های کمتر شناخته شده، که برای طراحی اپلیکیشن های موبایل اندروید و iosبکار گرفته می شود. Appcelerator Titanium یک پلتفرم حرفه ای و کمتر شناخته شده برای طراحی اپلیکیشن هایی که قابلیت اجرا روی Android و IOS و BlackBerry را دارند می باشد.

Xamarin : Xamarinیک ابزار توسعه ی کارا و پیشرفته می باشد که بر روی ویژوال استودیو نصب شده و امکانی را برای برنامه نویسان Cفراهم می کند تا در یک محیط توسعه ی آشنا قادر به ساخت اپلیکیشن های (مبتنی بر Cبرای انواع پلتفرم های موبایل از جمله آی او اسiOS ، اندروید Androidو ویندوز باشند. این ابزار علاوه بر این که تست استقرار اپلیکیشن ها در سمت دستگاه موردنظر را میسر می سازد، شرایطی را فراهم می کند تا برنامه نویس بتواند از کدهای نوشته شده برای یک برنامه ی قابل اجرا بر روی دستگاه خاص، برای ساخت برنامه برای پلتفرم های دیگر نیز استفاده کند تا مجبور نباشد برای ساخت نسخه های مختلف اندروید و آی او اس یک اپلیکیشن مجدد از ابتدایی ترین مراحل کار خود را آغاز کند. به عبارت دیگر این نرم‌افزار ابزارهایی را به Visual Studio اضافه می کند تا بتوان با استفاده از زبان برنامه نویسی C و امکانات محیط ویژوال استودیو به طراحی و تولید اپلیکیشن های کاربردی تحت iOS، اندروید و ویندوز پرداخت.

CppDroid : نرم افزاری جدید برای یادگیری و کد نویسی C و C++ در اندروید که توسط استودیوی Anton Smirnov طراحی و عرضه شده و یکی از قدرتمند ترین کامپایلر برای کد های C و C++ به شمار میرود.