در این مقاله با معایب استفاده از وردپرس آشنا خواهیم شد.

1-اولین و یکی از جدی ترین ضعف های وردپرس مشکلات امنیتی آن است که دائما در معرض خطر قرار دارد. با توجه به اهمیت این موضوع و این واقعیت که سایت وردپرس شما دائما در معرض این آسیب قرار دارد، این سیستم نیاز دارد که مدیر آن، دائما از نظر امینتی و اطلاعات امنیتی سایت را در وضعیت مطلوب نگه دارد.

2-دومین ضعف وردپرس در خصوص به درستی و منطقی پیکر بندی نشدن آن است. آنچه مبهم وضعف تلقی می شود این است چگونه می تواند اختصاصی شود و برای کل مجموعه نباشد.

3-ضعف دیگر وردپرس در نحوه موضوعات انتشار یافته می باشد. این موضوع به راحتی قابل تغییر است اما بسیاری از کاربران و استفاده کنندگان حتی از این موضوع اطلاع هم ندارند.

4-بسیار منطقی است که وردپرس سیستمی بسیار منعطف است، اما این سیستم تاکنون نتوانسته سیستم مدرن باشد چرا که به هک و کدهای PHP برای اضافه شدن امکانات جانبی، به شدت وابسته است و توابع این هک‌ها نیز می‌توانند بسیار گیج کننده باشند.

5-می دانیم که وردپرس بر مبنای PHP نوشته شده است این موضوع برای بسیاری از توسعه دهندگان و استفاده کنندگان رضایت بخش نمی باشد که بخواهند برای سرعت بخشیدن به کار خود باید به سرعت PHP را بیاموزند.

6-وردپرس امکانات خوب و قابل استفاده ای برای نسخه های موبایل دارد، اما این موضوع می تواند برای افراد تازه کار بسیار مشکل ساز باشد و چالش هایی را در زمینه سئو به وجود بیاورد.

7-اصلاح گرافیک در وردپرس، نیاز به دانش CSS و HTML دارد که برای تازه‌کاران نا امید کننده است.

8-دیگر معایب اساسی وردپرس تم‌ها و پلاگین‌های پرمیوم و تجاری وردپرس بسیار گران است و پشتیبانی به موقع و منظمی نیز ندارد.

اما بی شک مزایا و قدرت‌های وردپرس، بسیار بیشتر از معایب آن است!