در این مقاله به طور اختصاصی به 6 مورد از مزایای ورد پرس اشاره خواهیم داشت.

مقدمه
وردپرس یکی از ارزان ترین و ساده ترین راه ها برای یک وب سایت خوب و حرفه ای و درجه یک می باشد. برای افراد مبتدی که هیچ تجربه ای از مدیریت سایت ندارند بسیار مناسب و کار آمد است. زیرا این سیستم مدیریت محتوای پیشرفته یک رابط کاربری بسیار ساده و کاربردی دارد.
می توان گفت این یکی از مهم ترین مزایا ورد پرس است زیرا هر وبمستری، با هر سطحی از دانش و طراحی، می تواند به راحتی از آن استفاده کرده و قابلیت های آن را به کار بندد.

1- قابلیت انعطاف پذیری
از مزایای وردپرس انعطاف پذیری و محدود نبودن آن است. به این معنی که کاربر در استفاده از پلاگین ها و قالب های بسیار زیاد و مختلف و امکانات دیگر هیچ گونه محدودیتی ندارد. نکته قابل توجه آن این است که سیستم های مدیریت محتوای ورد پرس نسبت به سیستم های مدیریت دیگر بسیار ارزان تر بوده و یا رایگان می باشد. قابل ذکر است سیستم مدیریت محتوا وردپرس برخلاف باقی سیستم های مدیریت محتوا به برنامه نویسی خاصی نیاز ندارد.

2- خروجی سایت
از دیگر مزایای می توان به خروجی سایت مورد نظر اشاره کرد. وردپرس تا حد زیادی بهینه شده است و از سئو بالایی برخوردار است یعنی یک وب سایتی که دارای قالب ورد پرسی است در مقایسه با سایتی که دارای محتوا یکسان است در موتور های جستجو گر از رتبه نسبتاً بالاتر و بهتری برخوردار است.

3- دیتابیس
یکی دیگر از مزایای وردپرس این است که در هر سیستمی که نیازمند دیزاین دیتابیس است می توان به راحتی آن را پیاده سازی نمود. به عنوان مثال: سیستم های چندکاربره، نیازمندی ها، املاک و ... در شامل دیتابیس های سنگین هستند.

4-سرعت و کارایی
شاید باور آن برای شما دشوار باشد اما وردپرس وب سایتی است که شما می توانید تنها در یک روز آن را بسازید زیرا تنها نیاز به محتوا و تصویر دارد. بسیاری از افراد ممکن است بگویند گزینه های نرم افزاری دیگری نیز وجود دارد که شاید مزایای بالایی را هم ارائه دهند! اما بهتر است این نکته را بدانید هیچ کدام از آن نرم افزار ها بیشتر از یکبار ارئه نمی شوند و هیچ کدام ارزش و کارایی روزافزون وردپرس را نخواهند داشت.

5- گزینه های طراحی جذاب
ورد پرس دارای چندین هزار تم اختصاصی است که بسیاری از آنها رایگان می باشد. همچنین به شما اجازه سفارشی سازی و شخصی سازی تم مورد نظر خود را نیز می دهد.

6-پایداری و خلاقانه بودن
وردپرس با آخرین تکنولوژی های روز و نیازهای کاربر به روز می شود. به روزرسانی منظم ورد پرس به این معنی است که هم مشکلات آن برطرف می شود و هم ویژگی های مفید جدید و هیجان انگیزی به آن اضافه خواهد شد.

در مقاله بعدی به معایب وردپرس اشاره خواهیم داشت.