اخیراً برخی رسانه‌ها و کاربران در شبکه‌های اجتماعی از هشدار امنیتی گوگل‌ پلی در مورد دسترسی‌های غیرمجاز بله و جاسوسی این پیام‌رسان گزارش داده بودند. حال «امین تجملیان»، قائم‌مقام بله، در متنی که در اختیار رسانه‌ها قرار داده، این موضوع را رد کرده است.

تجملیان توضیح داد: «در روز‌های اخیر، تعداد محدودی گزارش درباره خطای سپر ایمنی گوگل از طریق کاربران به دست ما رسید. با بررسی این گزارش‌ها مشخص شد این کاربران مدت‌هاست اپلیکیشن خود را به‌روزرسانی نکرده‌اند.»

او ادامه داد: «همان‌طور که می‌دانید، گوگل و سیستم‌عامل اندروید به‌طور مستمر سیاست‌های توسعه اپلیکیشن‌های اندرویدی را تغییر داده‌اند و به‌روز‌رسانی می‌کنند. به‌روزرسانی برنامه‌ها یکی از روش‌های همراه‌شدن با این تغییرات است که بله نیز همواره به این موضوع توجه داشته است. به‌طوری‌که به صورت معمول هر ماه نسخه جدید خود را در بازارهای معتبر منتشر می‌کند و از کاربران می‌خواهد که برای استفاده از آخرین ویژگی‌ها از نسخه‌‌های به‌روزشده استفاده کنند.»

به گفته وی، دسترسی‌های «بله» قابل سنجش توسط متخصصان است. او در این مورد گفت: «هیچ‌یک از کاربرانی که از نسخه های جدید بله استفاده کرده‌اند گزارشی در این رابطه مطرح نکرده‌اند. ادعاهایی که در روزهای اخیر در برخی رسانه‌های خارجی در مورد اپلیکیشن بله منتشر شده است،‌ صحت ندارد؛ چرا که تمام دسترسی‌های موردنیاز اپلیکیشن بله شفاف بوده و قابل راستی‌آزمایی توسط متخصصین است.»

او همچنین در مورد دسترسی‌های این پیام‌رسان گفت: «دسترسی‌های اپلیکیشن بله طبق اصول و مطابق با سیاست‌های گوگل و اندروید است و مجوز دسترسی‌ها در ابتدای استفاده از هر ویژگی بله از کاربران درخواست می‌شود.