سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور در اطلاعیه‌ای درباره افزایش چند برابری از سوی اپراتورها گفت: «هیچ بسته‌ موجودی مجوز حذف شدن ندارد و حداکثر افزیش قیمت این بسته‌ها حدود ۳۰ درصد است.»

رگولاتوری همچنین اعلام کرد: «اپراتورها باید بسته‌های جدید و بلندمدت را در اختیار عموم مردم قرار دهند و به فوریت جدول مقایسه قیمت قبل و بعد به‌روزرسانی بسته‌ها را اطلاع‌رسانی کنند.»

روز گذشته پیامکی برای کاربران اینترنت ارسال شد که حکایت از یک بسته اینترنت هدیه برای آنها داشت که از روز ۱۲ دی‌ و با مراجعه به پنجره ملی خدمات هوشمند قابل دریافت است.

«عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات نیز روز چهارشنبه ۶ دی در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرده بود در صورت افزایش تعرفه اینترنت یک بسته اینترنت هدیه برای کاربران درنظر گرفته خواهد شد.

در حالی که اپراتورها خبر رسمی از افزایش تعرفه را اعلام نکردند اما نگاهی به بسته‌های اینترنت اپراتورها نشان می‌دهد که این افزایش قیمت اتفاق افتاده است.

در سایت ایرانسل اکنون بسته‌های یک روزه تا یک ماهه قابل دسترسی است که قیمت آنها نیز شامل افزایش شده است. در همراه اول اما همه بسته‌ها با محدوده زمانی بلندمدت نیز وجود دارد که آنها نیز مشمول افزایش قیمت شده‌اند.