یوتیوب پس از گوگل دومین سایت پر بازدید و پر طرفدار دنیاست. خدمات اصلی این وبسایت بر اساس ویدیو طراح ریزی شده و کاربران می توانند هر ویدیو یی که می خواهند را در یوتیوب تماشا کنند.

دوبله کردن ویدیوهای هوش مصنوعی بر روی یوتوب پیشرفته ای در مورد AI، با استفاده از نرم افزارهایی که از هوش مصنوعی استفاده می کنند، امکان پذیر است. این نرم افزارها از ویدیوهای اصلی و اطلاعات اضافه شده درباره زبان های مختلف و کلمات فارسی استفاده میکنند. با تعیین وجود شکل های بلند بالا، نرم افزار می تواند براساس اطلاعات ورودی و خروجی شما به کمک فرم های رنج کار، کلید ها و فاصله های عینی، برای ویدیوی شما، متن های بهینه را ایجاد کند. همچنین، نرم افزار می تواند از کلمات فارسی استفاده کند و نقشه برداری کند که ویدیو از کجا به کجا رفته است. این نرم افزارها به طور کامل و واضح بر روی لایه های نرم افزاری UI تنظیم می شوند و از طریق نصب لایه های HTML، CSS و JavaScript لایه های UI به پلتفرم پیاده سازی می شود.

با توجه به اینکه تعداد زیادی از تولیدکنندگان محتوا اخیراً دست به دوبله ویدیوهای خود زده بودند، این قابلیت می‌تواند به آن‌ها و سایر محتواسازان کمک کند تا راحت‌تر ویدیوهای خود را به دست مخاطبان جهانی‌شان برسانند.

سخنگوی یوتوب می‌گوید این شرکت می‌خواهد درنهایت صداهای دوبله را شبیه به صداهای اصلی کند و حتی حرکت لب‌ها را به‌صورت هماهنگ درآورد. اما این قابلیت‌های پیشرفته برای عرضه در سال 2024 برنامه‌ریزی شده‌اند.

گفتنی است که استفاده از این سرویس هزینه‌ای برای تولیدکنندگان محتوا نخواهد داشت و حداقل فعلاً به‌صورت رایگان در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. هنوز اعلام نشده است که این قابلیت چه زمانی به‌طور گسترده‌تر عرضه خواهد شد.

اگر از کاربران علاقه‌مند به ویدئوهای یوتیوب هستید، در این وبلاگ نحوه مشاهده زیرنویس فارسی در یوتیوب را آموزش می‌دهیم پس با ما همراه باشید.

آموزش مرحله به مرحله فعال کردن زیرنویس فارسی در یوتیوب:

ابتدا باید به یوتیوب وارد شوید و به پروفایل خود وارد شوید.

کلیک کنید کنید بر روی “تنظیمات” و روی “زبان و فونت” بزنید.

با استفاده از نوار کشویی، زبان و یا فونت موردنظر را انتخاب کنید فارسی است و بر روی درخواستی که در صفحه نمایش داده می شود کلیک کنید.

کلیدهایی که در بالای صفحه مشاهده می کنید «تنظیمات فعال یا اضافه کردن زبان» بزنید.

کلید بعدی مشاهده می شود اکنون «فعال سازی زیرنویس». این کلید را تیک گذاشته و سپس روی کلید «ذخیره» کلیک کنید.

تنظیمات شما ذخیره شده و زیرنویسی فارسی برای شما فعال شده است.

احتمالا سئوی بین المللی به گوشتان خورده است. با تغییر زبان زیرنویس یوتیوب می توانید از مناطق مختلف جهان بازدید جذب کنید. در حقیقت، دو سوم زمان تماشا به بازدیدکنندگانی اختصاص می یابد که در مکان هایی غیر از منطقه بومی فرد تولید کننده ویدئو زندگی می کنند. بنابراین، ترجمه ویدئوهای یوتیوب را باید هرچه زودتر یاد بگیرید تا مخاطبین خود را افزایش دهید.