اخیرا کریس کاکس، مدیر محصول شرکت متا پیش‌نمایشی از اپلیکیشن جدید P92 یا پروژه ۹۲ این شرکت برای رقابت با توییتر را برای کارمندان خود به اشتراک گذاشته است.

به گزارش دی‌ام برد، این برنامه مبتنی بر اینستاگرام و یکپارچه با ActivityPub خواهد بود که به کاربران جدید اجازه می‌دهد حساب‌ها و فالوورهای خود را از photo app به این شبکه اجتماعی جدید بیاورند.

متا هنوز به درستی مشخص نکرده که این ادغام چگونه انجام می‌شود، اما براساس آنچه قبلا اعلام شده است، قرار است که زمانی که فردی وارد این شبکه اجتماعی می‌شود، فالوورهای او پیام اطلاع‌رسانی دریافت کنند و از آنها دعوت شود که صاحب اکانت را در این برنامه جدید نیز دنبال کنند. این سازوکار جلب مخاطب را برای این شبکه اجتماعی جدید آسان‌تر خواهد کرد. علاوه بر این، در این پروژه قرار است از اطلاعات حساب کاربری اینستاگرام برای تکمیل خودکار صفحه کاربران در این شبکه اجتماعی جدید استفاده شود.

ادغام با ActivityPub همچنین به کاربرانی که از برنامه‌های ادغام شده با این پلتفرم مانند Mastodon استفاده می‌کنند، اجازه می‌دهد تا کاربران خود را به اپلیکیشن متای آینده منتقل کنند.

براساس اعلام رسانه‌ها این رقیب جدید توییتر یا همان “P92” که ممکن است به زودی نام خود را به “Threads” تغییر دهد، یک feed مبتنی بر متن خواهد بود و اگرچه تمرکز آن درست مانند توییتر بر محتوای نوشتاری است، کاربران می‌توانند عکس‌ها و ویدیوهای حداکثر 5 دقیقه‌ای را به پست‌های خود اضافه کنند.

به نظر می رسد چهار تب در برنامه وجود دارد که شامل فید اصلی، جست‌وجو، موارد دلخواه و پروفایل کاربر است به اضافه یک دکمه میانی که کاربران می‌توانند برای ایجاد پست جدید از آن استفاده کنند. علاوه بر این اطلاعات، می دانیم که P92 از اینستاگرام کاربران برای ورود استفاده می‌کند و ID اینستاگرام کاربران با نام کاربری در این برنامه جدید یکسان خواهد بود و طول مجاز استفاده از کلمات در این شبکه اجتماعی جدید ۵۰۰ کاراکتر خواهد بود.

مدیر محصول متا، کاکس در گفت‌وگو با رسانه‌ها ضمن ابراز امیدواری مبنی بر منتشر شدن هرچه سریع‌تر این شبکه اجتماعی اشاره کرده است که متا در حال حاضر در حال مذاکره با تعدادی از افراد مشهور مانند اپرا و دالایی لاما است تا به افزایش آگاهی و استفاده از این اپلیکیشن کمک کند.

کاکس با اشاره مستقیم به نحوه رهبری ایلان ماسک در توییتر گفت: «ما از سازندگان و شخصیت‌های عمومی می‌شنویم که علاقه‌مند به داشتن پلتفرمی هستند که به طور معقول اداره شود و بتوانند به آن اعتماد کرده و برای انتشار محتوا به آن تکیه کنند. او افزود که هدف این شرکت برای این برنامه «امنیت، سهولت استفاده، قابلیت اطمینان» و اطمینان از اینکه سازندگان «مکانی پایدار برای ایجاد و رشد مخاطبان خود دارند» است.