ولی اسماعیلی نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس درخصوص جلسه امروز کمیسیون اجتماعی مجلس، کفت: در جلسه کمیسیون اجتماعی موضوع اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری در دستور کار بود که با رأی نمایندگان مجلس در این جلسه ساعت کاری در هفته از ۴۴ ساعت به ۴۰ ساعت و در ماه از ۱۷۶ ساعت به ۱۶۰ ساعت کاهش پیدا خواهد کرد.
وی ادامه داد: همچنین با تصمیم اعضای کمیسیون اجتماعی روزهای کاری هفته از یکشنبه تا پنجشنبه خواهد بود.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: این موضوع در ادامه باید به تصویب صحن علنی مجلس رسیده و پس از تایید توسط شورای نگهبان اجرایی خواهد شد. تعطیلی دو روز در هفته برای کل کشور می باشد.

به نظر می‌رسد در سال‌های گذشته مسیر تصمیم‌گیری در کشور به گونه‌ای بوده که روز «پنجشنبه» در کنار جمعه، به عنوان دومین روز تعطیل در هفته تعیین شود. امری که در مغایرت با مسیر طی شده در اغلب کشورهای مسلمان نیز قرار دارد. از منظر اقتصادی نیز، به نظر می‌رسد تعطیل بودن روز شنبه ترجیح بسیار بیشتری در مقایسه با تعطیل بودن روز پنج شنبه داشته باشد. چرا که در صورت تعطیلی روز پنج شنبه، بسیاری از مراودات بین‌المللی کشور در هفته طی ۴ روز متوالی، تقریبا تعطیل خواهند شد و پنج شنبه و جمعه را به دلیل تعطیلات داخلی و شنبه و یکشنبه را به دلیل تعطیلات بین‌المللی از دست خواهند داد. به دلیل چنین مسائلی، بسیاری از کشورهای عربی نیز از سال ۲۰۱۲ به بعد روزهای تعطیل خود را از پنجشنبه و جمعه به شنبه و جمعه تغییر دادند. به همین خاطر تعطیلی شنبه امری مهم است.

بنا براین تعطیلی شنبه هم از نظر اقتصادی و نیز نداشتن مغایرت با کشور های اروپایی  و اکثر کشور های مسلملن امری بسیار مهم و واجب است.