وبلاگ چیست؟

وبلاگ یا همان بلاگ از دو کلمه ی web که به معنی شبکه ی جهانی اطلاعات و log که به معنی ثبت و ضبط روزانه یا دوره ای برخی فعالیت ها معنی میشوند. به زبان ساده تر وبلاگ یا بلاگ یا تارنگار یا تارنوشت یا وب نوشت به معنی ثبت وقایع روزانه است که حاوری اطلاعاتی مثل : گزارش های روزانه ، اخبار ، مقالات علمی و یادداشت های شخصی است.

مزایای وبلاگ نویسی:

وقتی برای دیگران بلاگ مینویسید باید خودتان نیز به آن مطالب یا آموزش ها تسلط کافی داشته باشید و بتوانید به سوالاتی که برای مخاطب پیش می آید پاسخ درست بدهید. در ادامه میخواهیم با مزایای وبلاگ گذاشتن در سایت بیشتر آشنا بشویم.

به دست آوردن نیار روز

بالا بردن سئو سایت

افزایش ترافیک سایت و جذب بازدید کننده

اطلاع  رسانی به مشتریان

افزایش تعامل با مشتری

معرفی محصولات و آپشن های جدید

ارزش آفرینی و برند سازی

خروج از حالت ثابت سایت

معایب وبلاگ نویسی:

وبلاگ نویسی معایبی هم داشته است مثلا اگر شما نوشته های دیگران را اشتراک گذاری میکنید، امکان نقض کپی رایت( قانون مالکیت معنوی) وجود دارد، در نیجه باید همیشه از اصالت مطالب خود اطمینان داشته و منابعی که مطالب خود را ازآن اقتباس میکنید را حتما ذکر کنید. یکی دیگر از معایب وبلاگ نویسی نظرات منفی در مورد وبلاگ شماست که ممکن است برای اعتبار برند شما ناخوشایند باشد.

برای ایجاد وبلاگ می‌توانید از خدمات‌دهندگان مختلف ورایگانی مانند Blogger , WordPress استفاده کنید که کار کردن با آنها بسیار آسان است و نیازی به هیچ مهارت فنی ای ندارد.

برای دیده شدن وبلاگ تان هم راه های بسیار زیادی وجود دارد ولی یکی از مؤثرترین آن ها استفاده از شبکه های اجتماعی مانند لینکدین ، فیسبوک و تویتر است.