اپلیکیشن اینستاگرام ،یکی از پرکاربرد ترین رسانه های ارتباطی جهان است.
در این مقاله مشکلات رایج ورود به اکانت اینستاگرام و راه حل آن را ارائه داده ایم.

1.خطا هنگام ورود به اکانت اینستاگرام

Sorry, we couldn’t connect to our login server. Please confirm you have an internet connection and try again in a moment
یکی از رایج ترین مشکلات، این است که به اکانت خود لاگین نمی شوید. هرزمان با این خطا مواجه شدید، مطمئن باشید موبایل یا تبلت و یا... شما نمی تواند به ایستاگرام متصل شود. دراین صورت اینترنت خود را بررسی کنید. قطع و وصل شدن و یا ضعیف بودن اینترنت موجب این مشکل میشود. باید منتظر باشید تا اینترنت شما به حالت نرمال برگردد، سپس برای رفتن به داخل حساب خود مجدد تلاش فرمایید.

2. مسدود و غیرفعال شدن اکانت اینستاگرام

پیج هایی که قوانین اینستاگرام را رعایت نمی کنند، محکوم به غیرفعال شدن هستند.
اگر در هنگام ورود به پیج اینستاگرام خود دچار مشکل شده اید و اثری از پیج اینستاگرام شما وجود ندارد، باید بدانید که اکانت اینستاگرام شما مسدود شده است و دیگر به آن دسترسی نخواهید داشت. هر زمان شما قوانین اینستاگرامی را نقض کنید، اکانت شما در این شبکه اجتماعی مسدود می شود، پس تلاش کنید طبق اصول و قوانین اینستاگرام فعالیت کنید تا جلوی این اتفاق را بگیرید. زمانی که چنین مشکلی پیش می آید، شما باید به تیم پشتیبانی اینستاگرام ایمیل بدهید تا شما را از این حالت دربیاورند.

3.باز نشدن اکانت اینستاگرام

گاهی اوقات در گوشی های انروید ، اینستاگرام باز نمیشود یا پس از باز شدن متوقف می شود.
برای رفع این مشکل، شما باید حافظه کش (Cache) و دیتا (Data) برنامه اینستاگرامتان را از دستگاه اندروید خود حذف کنید. برای حل این مشکل به بخش Applications رفته و برنامه Instagram را انتخاب کنید. در پایین همان صفحه، گزینه Clear Cache را مشاهده می کنید. وقتی Clear Cache را می زنید، تمام دیتای برنامه اینستاگرام را حذف خواهید کرد.
اکثر مواقع اینکار باعث برطرف شدن مشکل ورود میشود اما اگر برطرف نشد، اپلیکیشن اینستاگرام را از موبایل خود کاملاً حذف کنید، سپس بروزترین نسخه اینستاگرام را دانلود و نصب کنید.

نکته: از داشتن رمزعبور حساب کاربری خود قبل از حذف اپلیکیشن مطلع شوید. درصورت نداشتن رمزعبور، در پروفایل اینستاگرام خود ایمیل و شماره همراه خود را ثبت کنید تا در صورت لزوم و برای بازیابی رمزعبورتان به راحتی بتوانید به حساب کاربری خودتان دسترسی پیدا کنید.

4.تحریم سایه یا shadowban

یکی دیگه از مشکلات جدید اینستاگرام شادوبن یا Shadowban، نام دارد. Shadowban نام نوعی تحریم یا جریمه در اینستاگرام است که به دلائل مختلفی پیش می آید. Shadowban (شادوبن) به تحریم سایه هم معروف است و پیج اینستاگرامی شما را به گونه ای غیرفعال می کند که محتوای پیج شما به هیچ کاربری نشان داده نشود و در قسمت Home و Explore اینستاگرام هم محتوای شما نشان داده نخواهد شد. البته اگر افراد شما را فالو کنند، می توانند محتوای شما را ببینند؛ اما دیگر افراد چنین امکانی را نخواهند داشت. دقیقاً این مشکل باعث می شود که فقط سایه ای از پیج شما در اینستاگرام وجود داشته باشد. بزرگترین مشکلی که تحریم سایه یا شادوبن برای شما ایجاد می کند این است که مخاطبان اینستاگرام نمی توانند شما را پیدا کرده و فالو کنند.
در اثر یکی از عوامل زیر، پیج اینستاگرامی شما گرفتار شادوبن (تحریم سایه) می شود:
1. از ربات استفاده کرده اید.
2. از هشتگ های زیاد و پراستفاده در کپشن ها و پست های خود استفاده کرده اید.
3. پیج های اینستاگرامی را بیش از حد فالو یا آنفالو کرده اید.

 

امیدواریم با کمک این مطالب از بروز مشکلات رایج اینستاگرام جلوگیری کنید.