محیط ردیت یکی از قطب‌های اصلی اخبار روز دنیا است که در آن درباره‌ی هر موضوعی از موسیقی و بازی گرفته تا اخبار و فناوری  بحث و تبادل‌‌نظر می شود. بازدید روزانه ردیت Reddit به میلیون ها نفر میرسد که این افراد با یکدیگر بحث و گفت‌و‌گو می‌کنند. این انجمن خود را با عنوان «صفحه‌ی اول اینترنت» معرفی می‌کند؛ زیرا کاربران فعال در این پلتفرم زودتر از بقیه‌ی افراد از اخبار مهم دنیا باخبر می‌شوند و بهتر از عموم می‌توانند ترندها را شناسایی کنند.

یکی از جوامع اینترنتی مهم انجمن ردیت است که محبوبیت بسیار زیادی دارد و فعالیت در آن نیز تنها به موضوعاتی مانند تکنولوژی محدود نیست. کاربران بسیاری در این پلتفرم حضور دارند که روزانه درباره‌ی موضوعاتی مانند موسیقی، بازی، فیلم و حتی ارز دیجیتال با‌هم تبادل‌نظر می‌کنند و کاربران دیگر می‌توانند به مطالب منتشر‌شده در پلتفرم ردیت رأی دهند.
نام ردیت (Reddit) از نوعی بازی با کلمات برگرفته شده است: Read it -> Reddit
ساب ردیت چیست؟
ساب‌ردیت (Subreddit) اجتماع خُرد مبتنی‌بر موضوعی خاص در انجمن ردیت (Reddit) است.
در‌واقع، به انجمن‌های گفت‌وگوی تخصصی ردیت ساب‌ردیت می‌گویند که با عنوان تاپیک (Topic) نیز شناحته می‌شوند. در پلتفرم ردیت، برای هر موضوعی در هر زمینه‌ای می‌توان ساب‌‌ردیت عمومی یا خصوصی ایجاد کرد. کاربران برای عضویت در ساب‌ردیت‌های خصوصی به اجازه‌ی ادمینِ آن نیاز خواهند داشت.
ساب‌ردیت‌ها با تمرکز روی موضوعی خاص، هر‌کدام قوانین، مقررات، اعضا و پست‌های مربوط به خود را دارند و قوانین هر Subreddit را می‌توان در نوار کناری سمت راست آن مشاهده کرد. اگر پس از جست‌و‌جوی بسیار متوجه شدید که ساب‌ردیت مد‌نظر شما در این پلتفرم وجود ندارد، می‌توانید خودتان برای ساخت ساب‌ردیت اقدام کنید و مدیر اصلی آن باشید.

توکن ردیت
در آوریل ۲۰۲۱ و با داغ‌شدن بازار رمزارزها و ارزهای دیجیتال، ردیت اعلام کرد که از‌این‌پس کاربران می‌توانند امتیاز کارمای خود را به توکن‌های ERC-20 مبتنی‌بر شبکه‌ی اتریوم تبدیل کنند. این پلتفرم امتیازهای جامعه (Community Points) را در قالب توکن‌هایی بر بستر بلاک‌چین اتریوم نیز عرضه می‌کند و کاربران می‌توانند در ازای پست‌های جدید و کامنت‌های جذاب، این توکن‌ها را ماهانه به‌دست آورند و از آن‌ها برای خرید عضویت و رأی‌دهی در نظرسنجی‌های مهم استفاده کنند.
کاربران ردیت ۶ ماه فرصت دارند تا امتیازهایشان را برداشت کنند و برای استفاده از این توکن‌ها نیز باید کیف‌پول‌هایی بر بستر بلاک‌چین اتریوم برای خود ایجاد کنند و با آدرس عمومی و کلید خصوصی که دراختیارشان قرار می‌گیرد، می‌توانند به توکن‌های خود دسترسی داشته باشند.

پرسش‌های متداول
۱. ردیت (Reddit) چیست؟
ردیت انجمن یا به‌نوعی شبکه‌ای اجتماعی است که کاربران در آن درباره‌ی موضوعات مختلف و در هر زمینه‌ای بحث و گفت‌وگو می‌کنند.
۲. ردیتور (Redditor) به چه کسی گفته می‌شود؟
به هر کاربری که در ردیت فعالیت می‌کند، اصطلاحاً ردیتور گفته می‌شود.
۳. ساب‌ردیت (Subreddit)‌ چیست؟
به هر اجتماع خوردی که در ردیت مبتنی‌بر موضوعی خاص ایجاد می‌شود، ساب‌ردیت گفته می‌شود. در‌واقع، ساب‌ردیت‌ها انجمن‌های تخصصی ردیت هستند.
۴. کارما (Karma) چیست؟ و چگونه افزایش یا کاهش می‌یابد؟
به امتیازهایی که کاربران در ازای دریافت رأی مثبت در ردیت به‌دست می‌آورند، کارما می‌گویند. هر‌چه مطلب یا نظری رأی‌های مثبت بیشتری دریافت کند،‌ کارمای صاحب آن مطلب یا کامنت نیز افزایش پیدا می‌کند و درمقابل با آرای منفی، کارمای آن کاهش می‌یابد.