مفهوم سئو به search experience optimizationation تغییر یافته که برابر است و بهینه سازی تجربه کاربر هنگام جستجو

بنابراین اگر بخواهیم تعریف کاملی از سئو ارائه دهیم سئو مجموعه از فعالیت‌هایی است که در طراحی و کدنویسی/ تدوین استراتژی محتوایی/ تولید محتوا و لینک سازی خارجی انجام می‌دهیم تا جایگاه بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب کرده و بازدیدکننده بیشتری جذب کنیم که با رضایت خاطر سایت ما را دنبال کنند

فاکتورهای زیادی در نتیجه جستجو تاثیر دارند از کلمات به کار رفته در متن و محتوا گرفته تا لینک های ورودی از سایت های دیگر همچنین استاندارد بودن ساختار کدنویسی سایت برای موتورهای جستجو

چرا سئو سایت برای ما مهم است؟
روزانه میلیاردها جستجو در گوگل انجام می‌شود ولی دلیل اهمیت سئو تنها تعداد بالای جستجوها نیست.
با ورود و همه‌گیر شدن تلفن‌های همراه، جستجو در اینترنت به یک ابزار قابل اعتماد و در دسترس برای پیدا کردن پاسخ سوالات، تصمیم‌گیری در مورد خرید یک محصول یا حتی پیدا کردن نزدیک‌ترین نانوایی محل تبدیل شده است. نتایجی که پس از جستجو به کاربر نمایش داده می‌شود نقش مهمی در فرآیند شناخت و تصمیم‌گیری او بازی می‌کند.
با سرمایه‌گذاری در حوزه سئو، این شانس را خواهیم داشت که در لحظه‌ای مناسب به مخاطب معرفی شویم؛ زمانی‌که به محصول یا خدمات ارائه شده نیاز دارد و به دنبال پاسخ مناسبی برای آن می‌گردد و به دوست مورد اعتماد خود یعنی گوگل رجوع می‌کند.
اعتماد کاربران؛ همان برگ برنده‌ای‌ست که گوگل را به چنین شرکت بزرگی در دنیا تبدیل کرده است. واقعیت این است که؛ به آنچه حاصل از جستجوی خودمان در گوگل است اعتماد بیشتری داریم تا محتوایی که به صورت تبلیغات (بنر، پیامک، ایمیل و …) به دست ما رسیده است.

مهمترین مراحل سئو سایت چیست؟

1- سئو تکنیکال

2- بازاریابی محتوا

3- لینک سازی هدفمند