سال گذشته آیفون ۱۳ پرو مکس یکی از بهترین موبایل‌ها در زمینه عمر باتری بود. امشب اما عمر باتری آیفون ۱۴ پرو مکس اپل مشخص شده و باید گفت که بهتر شدن از بهترین آیفون را شاهد هستیم.

عمر باتری آیفون ۱۴ پرو مکس

آیفون 14 پرو مکس دارای باتری 4323 میلی آمپر ساعتی است که در مقایسه با مدل سال گذشته 29 میلی آمپر ساعت کاهش یافته است، بنابراین تقریبا از این نظر یکسان با نسل قبل محسوب می شود.

ظرفیت باتری آیفون 14 پلاس نیز تقریبا همینقدر انتخاب شده (۴۳۲۵ میلی آمپر) که حدود 35 درصد بیشتر از مدل عادی آیفون ۱۴ پرو است. مقایسه ظرفیت باتری آیفون‌ها با گوشی‌های اندرویدی رقیب عمدتاً بی‌معنی است اما فقط برای این که بدانید یادآوری می کنم که گلکسی اس 22 اولترا باتری 5000 میلی‌آمپر ساعتی دارد.

با توجه به روشن بودن نمایشگر همیشه روشن باید گفت که خروجی iPhone 14 Pro Max حتی کمی بهتر از آیفون ۱۴ پرو مکس بود که این قابلیت را ندارد. بیاید نگاهی به نتیجه تست باتری Gsmarena داشته باشیم:

امتیاز باتری آیفون ۱۴ پرو مکس

ثبت رکورد تقریبا ۲۴ ساعت (دقیقا 23:39 ساعت) وبگردی تحت Wi-Fi که سه و نیم ساعت بیشتر از آیفون ۱۳ پرو مکس است، کاملا قابل توجه بوده و بخشی از آن مربوط به تراشه و نمایشگر بهینه‌تر می شود.

بیش از ۲۴ ساعت (دقیقا 24:38 ساعت) پخش ویدیوی آفلاین که حدودا نیم ساعت بیشتر از آیفون ۱۳ پرو مکس را ثبت می کند نیز قابل توجه است.

مدت زمان مکالمه نسبت به آیفون ۱۳ پرو مکس تنها ۳ دقیقه کاهش داشته که تقریبا همان عملکرد برابر با نسل قبل را برایش در نظر می‌گیریم.

با این حال مصرف باتری در زمان آماده‌به‌کار بالاتر رفته و در مجموع همان امتیاز ۱۲۱ ساعت برای iPhone 14 Pro Max در تست باتری Gsmarena ثبت می شود.

همانطور که می دانیم در جعبه آیفون 14 پرو مکس شارژری وجود ندارد، اگرچه برخی از اپراتورها یکی از شارژرهای 20 واتی اپل را در کنار آن ارایه می‌کنند.

در این تست شارژ شدن باتری از همین شارژر استفاده شده است.

در ۳۰ دقیقه اول باتری ۴۳۲۳ میلی امپری آیفون ۱۴ پرو مکس کمی بیشتر از آیفون ۱۳ پرو مکس شارژ می شود. مدل امسال در نیم ساعت اول ۴۸ درصد و مدل سال گذشته در همین مدت ۴۲ درصد شارژ خواهد شد.

برای شارژ کامل ۰ تا ۱۰۰ آیفون ۱۴ پرو مکس کمی کندتر از آیفون ۱۳ پرو مکس است. مدل امسال ۱ ساعت و ۵۲ دقیقه برای شارژ کامل زمان نیاز دارد در حالی که مدل سال گذشته ۶ دقیقه زودتر شارژ می شد.