این روزها جهان در دوران رکود اقتصادی به سر می‌برد، بسیاری از مردم جهان به این خاطر تحت فشار مالی قرار دارند و بسیاری از کارمندان و کارگران هم نگران این هستند که نکند در نتیجه‌ی این اتفاقات، شرکت‌هایی که در آن‌ها مشغول کار هستند تعدیل نیرو کنند. اما با این حال هنوز هم کارهایی هستند که می‌شود با فراگیری و کسب مدارک معتبر در آن زمینه‌ها، آینده‌ی روشنی داشت. البته شغل‌هایی که قرار است در این مطلب به شما معرفی کنیم فقط مربوط به فناوری هستند و باید برای فراگیری آن‌ها حتما علاقه و علم لازم را در این زمینه داشته باشید.

معمولا شغل هایی که در زمینه‌ی فناوری یا فناوری اطلاعات هستند، زیاد تحت تأثیر رکود اقتصادی قرار نمی‌گیرند. خصوصا آن دسته از افرادی که در زمینه‌هایی نظیر هوش مصنوعی، امنیت سایبری و سرویس‌های ابری فعالیت می‌کنند. چون دنیای فناوری در حال حاضر روی این فناوری‌ها می‌گردد و قطعا کسب مهارت در این زمینه‌ها نمی‌تواند غیرمنطقی باشد. پیش‌بینی می‌شود در مقایسه با سال ۲۰۲۲، هزینه‌های پرداختی در زمینه‌ی فناوری اطلاعات با رشدی ۵۱ درصدی در سال ۲۰۲۳ روبرو شود و به رقم سرسام‌آور ۴٫۵ تریلیون دلار برسد.

بنابراین به نظر می‌رسد الان فرصت خوبی است که در یکی از شغل‌هایی که قرار است در ادامه به معرفی آن‌ها بپردازیم مهارت کسب کنید و آینده‌ی درخشانی را برای خود رقم بزنید. توجه داشته باشید بازار کار این شغل‌ها ممکن است در کشورهای دیگری باشد. بنابراین حتما قبل از اینکه به آموختن آن‌ها بپردازید، سعی کنید اطلاعات لازم را در رابطه با بازار کار مربوط به آن به دست بیاورید. این سه شغل عبارت‌اند از: امنیت سایبری، طراحی UX/UI، بازاریابی.