سئو بخش ها و قسمت های مختلفی داره که متخصص ها به طور کلی اون رو به سه بخش تقسیم کردن این سه بخش شامل سئو تکنیکال، سئو داخلی و سئو خارجی می شود. در این بلاگ به شکل خلاصه هر سه بخش به شما توضیح داده میشود.

با یک مثال شروع کنیم

اول بیایید وب سایت خودمون رو یه ساختمون در نظر بگیریم و موتور جستجوی گوگل هم به عنوان گردشگری که قرار بیاد و به خونه ما سر بزنه. اگر بخواهیم گوگل بیشتر به ما سر بزنه و ما رو بیشتر دوست داشته باشه؛ سه تا قسمت اصلی این ساختمون باید بهینه باشه که در ادامه بهتون میگم کدوم قسمت ها

سئو تکنیکال(Technical SEO)

برای راحتی گوگل توی خونمون باید ساختمونه ما استحکام و اسکلت استانداردی داشته باشد ساختار و کدنویسی وبسایت باید بهینه باشد تا به درستی توسط ربات های گوگل ایندکس بشه. داخل یک سایت با ساختار خوب کاربرها و روبات های گوگل دقیقاً به چیزی که میخوان برسن. همه بحث های فنی، کدنویسی، هاست و سرور، ریسپانسیو بودن صفحات، صفحات ۴۰۴ و موارد دیگر.

سئو داخلی(On-SEO)

باید فضای داخلی خونمون تمیز باش تا وقتی مهمون برامون میاد باعث شرمندگیمون نشه. توی سئو هر کاری که مرتبط به داخل وبسایت باشه و نیاز باش که از توی خود سایت انجامش بدیم میشه سئو داخلی. مواردی مثل لینک سازی داخلی، ظاهر صفحات، تولید محتوای درست و اصولی، بهینه سازی صفحه برای کلمه کلیدی و خلاصه مهیا کردن شرایط برای پذیرایی از ربات های گوگل میشه ...

سئو خارجی (On-SEO)

باید از در و همسایه هم برای این که دیده بشیم کمک بگیریم... سئو خارجی فرایند ارتقای فاکتورهای رتبه بندی است که خارج از وبسایت شما قرار دارند اولین چیزی که با گفتن سئو خارجی یادمون میاد یکلینکه؛ اما موارد دیگه ای مثل برندینگ، سوشال سیگنالها، نظرات کاربر ها و باقی چنین فاکتورهایی است.هر چیزی که مربوط به همکاری با خارج از دامنه خودمون باشد سئو خارجی است.

سئو یک فرایند است و بخش های مختلفی دارد... مثل یک جاده صاف و مستقیم نیست که یک کار انجام بشود و نتیجه های ادامه دار به همراه داشته باشد..