با این حال در حال حاضر کاربران آیفون XR، آیفون ۱۱ و مدل‌های مینی قادر به مشاهده‌ی چنین چیزی نیستند. اما در بتای iOS 16.1 این مشکل برطرف شده است.

شب گذشته اپل این آپدیت را برای توسعه‌دهندگان منتشر کرد که در کنار برخی تغییرات، همین راهیابی نشانگر درصد باتری به آیفون‌های بیشتر مورد توجه زیادی قرار گرفته است. اپل در رابطه با اینکه چرا در وهله‌ی اول این مشخصه را برای مدل‌های موردنظر ارائه نداده، اظهارنظر نکرده است. در این میان برخی کاربران بر این باور هستند که این موضوع به رزولوشن پایین‌تر نمایشگر‌های آیفون XR و آیفون ۱۱ برمی‌گردد. از سوی دیگر آیفون ۱۲ و ۱۳ مینی هم به دلیل اندازه‌ی کوچک نمایشگر، در بخش فوقانی فضای آزاد زیادی ندارند.

البته نحوه‌ی ارائه‌ی این مشخصه هم صدای برخی از کاربران را درآورده است. همانطور که احتمالا می‌دانید، نشانگر باتری در این حالت جدید فقط درصد را نشان می‌دهد و حتی اگر باتری خالی هم شده باشد، نشانگر باتری را به صورت پر مشاهده می‌کنید. بنابراین اگر به عدد ارائه شده دقت نکنید، احتمالا فکر می‌کنید باتری آیفون شما پر است.

از دیگر ویژگی‌های جدید ارائه شده در بتای iOS 16.1 می‌توانیم به معرفی APIهای جدید برای قابلیت Live Activities و جزیره داینامیک مدل‌های پرو آیفون ۱۴ اشاره کنیم. بر اساس اعلام اپل، نسخه‌ی عمومی iOS 16.1 ماه بعدی میلادی برای تمام کاربران منتشر خواهد شد.