رمزگذاری سرتاسری فایل‌های پشتیبان، کاربران می‌توانند از داده‌های خود در برابر تمام خطرها مانند اپل، فیسبوک و حتی خود واتساپ محافظت کنند.

البته این قابلیت هنوز حتی به تمام آزمایش‌کنندگان نیز ارائه نشده است با این وجود اگر قصد بررسی آن را دارید، می‌توانید پس از دریافت نسخه بتا به تنظیمات واتساپ مراجعه کرده و از منوی Chat وارد صفحه Chat Backup شوید. در این صفحه گزینه جدیدی برای قابلیت جدید واتساپ دیده می‌شود که می‌توان آن را فعال یا غیرفعال کرد. با این وجود می‌توانید پشتیبان گرفتن آیفون از واتساپ را غیرفعال کنید، زیرا داده‌های آن به صورت سرتاسری رمزگذاری نشده است.

هنوز مشخص نیست که این ویژگی از چه تاریخی به صورت عمومی ارائه خواهد شد، اما با توجه به نسخه بتا منتشر شده می‌توان انتظار داشت به زودی عرضه شود.

«مارک زاکربرگ» ماه گذشته از این ویژگی رونمایی کرد و ادعا داشت که لایه دیگری از حریم خصوصی و امنیت را به واتساپ اضافه می‌کند. او همچنین تاکید کرد که واتساپ اولین سرویس پیام‌رسان جهانی است که ویژگی رمزگذاری سرتاسری را برای پیام‌ها و داده‌های پشتیبان ارائه می‌کند. واتساپ در چند وقت گذشته به دلیل برخی تغییر سیاست‌های خود مورد توجه انتقادهای بسیار زیادی بوده است و برخی کاربران آن به پلتفرم‌های دیگری مانند تلگرام کوچ کردند. اما ویژگی جدید آن‌ها در جهت حفظ حریم خصوصی کاربران می‌تواند تا حدی فشار به وجود آمده را برطرف کند.

در چند وقت گذشته ویژگی‌های جدید و قابل توجهی به این پلتفرم پیام‌رسان اضافه شده است. یکی از ویژگی‌های کلیدی که هر چند دیر اما بسیاری از کاربران را راحت کرده، قابلیت پشتیبانی از چند دستگاه است.