اگر شما هم به دنبال یک سایت کامل و جامع هستید و زمان کافی برای بالا آوردن آن را ندارید و یا می خواهید که سریعا یک سایت را برای شرکت خودتان خریداری کنید، باید به یکسری نکات توجه داشته باشید. رعایت این نکات به شما کمک خواهند کرد که بهترین سایت های ممکن را خریداری کنید. یا حداقل بتوانید از آن ها در سفارش خرید سایت کمک بگیرید.

این که بتوانیم در بین این تعداد از سایت ها نمونه خوبی را برای خرید انتخاب کنیم، کار نسبتا دشواری است. نکته این جاست که گاهی بعضی از موارد شما را از انتخاب درست دور می کنند و برای انتخاب هر چه بهتر این عوامل را از بین برد.

در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با این موارد آشنا شویم. البته قبل از گفت و گو در این باره به چندین سوال اولیه اشاره در مورد سفارش خرید سایت خواهیم داشت.

همیشه سایت هایی که برای خرید وجود دارند بر روی بستر اینترنت هستند؟

اکثر افراد به اشتباه فکر می کنند که وقتی صحبت از سفارش خرید سایت به میان می آید تنها در مورد سایت هایی است که در بستر اینترنت موجود هستند. در صورتی که این تفکر کاملا اشتباه است. گاهی ممکن است شما برای خرید یک سایت نمونه مناسبی با برنامه ها و ایده های خودتان پیدا نکنید؛ در این مواقع می توان به شرکت طراحی سایت یک سفارش خرید سایت داد.

این شرکت ها ممکن است نمونه هایی را برای فروش داشته باشند و آن ها را به شما نمایش دهند و یا اگر نمونه ای مناسب شما پیدا نشد به شما اعلام خواهند کرد. در این مواقع شما مختارید تا گزینه های موجود را انتخاب کنید و یا یک سفارش طراحی سایت به آن شرکت بدهید تا سایتی کاملا مشابه با خواسته های شما را تحویلتان دهد.
آیا برای طراحی سایت لازم است تا خودمان تحقیق کنیم؟

جواب این سوال خیر است. شما ممکن است برای این که بتوانید نمونه ای مناسب برای شرکتتان پیدا کنید وقت نداشته باشید. با توجه به اینکه تعداد وب سایت ها در بستر اینترنت بسیار زیاد است، ممکن است این کار ساعت ها و حتی روز ها طول بکشد. از طرفی دیگر شاید شما حوصله وب گردی و پیدا کردن این گونه سایت ها را نداشته باشید. گاهی نیز ممکن است که پیدا کردن نمونه های مناسب برایتان کار دشواری باشد. در تمام این حالات شرکت هایی وجود دارند که این جست و جو را قبلا انجام داده اند.

شما می توانید به راحتی یک سفارش خرید سایت را در وب سایت گرین وب ثبت کنید تا متخصصان ما نمونه های مشابه را برای شما ارسال کنند. این کار باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود و گاهی حتی بهتر از تحقیقات شخصی پاسخگوست.

خب حالا پس از یک آشنایی اولیه به سراغ نکات مهم در خصوص انتخاب خوب در بین سایت های مختلف می رویم.

به ظاهر اعتماد نکنید
خیلی از سایت ها ممکن است به ظاهر بسیار عالی به نظر بیایند. (حتی گاهی ممکن است این گونه نیز باشد!) اما تنها ظاهر یک وب سایت اهمیت ندارد. قبل از انجام هر خرید وب سایت، شما باید به عنوان یک مشتری هوشمند به موارد دیگر نیز دقت کنید. البته این نکته نیز وجود دارد که وقتی ظاهر یک سایت خوب طراحی شده باشد، می تواند در جذب مشتری حرف های بیشتری برای گفتن داشته باشد. اما این دلیل نمی شود که ما حتما همین سایت را برای خرید انتخاب کنیم.

به کلیدواژه های مختلف مد نظرتان دقت کنید
همانطور که می دانید یکی از مهم ترین نکات در انتخاب یک سایت کلیدواژه هایی هستند که با آن ها در رنک های اولیه گوگل قرار دارد و به قولی با آن ها بیشترین ورودی های گوگل را می گیرد. این کلیدواژه ها اگر با کسب و کار و هدف شما هم سو باشند، می توانند مشتریان زیادی برایتان خلق کنند. اما نکته این جاست که چگونه متوجه شویم سایت مورد نظرمان با کلیدواژه های مخصوص کسب و کار ما در رنک چندم است؟ برای بررسی سایت های مختلف و اطلاع از جزئیات بیشتر در مورد آن ها می توانید از ابزار هایی مانند سایت تبلیغ دات کام استفاده کنید. این گونه ابزار ها به شما این امکان را می دهند که به سرعت رنکینگ سایت مورد نظرتان را با کلیدواژه های مختلف به دست بیاورید. به عبارتی برای این که بفهمید یک سایت در کلیدواژه های مختلف چندم گوگل است و در چه صفحه ای قرار دارد می توانید از این ابزار ها استفاده کنید.

سایت را با دیوایس های مختلف چک کنید
این نکته برای زمانی است که شما تقریبا به یک تصمیم واحد رسیده اید و یک سایت نظرتان را جلب کرده است. در این مواقع باید برای اطمینان بیشتر از خوب بودن خرید سایت را با ابزار ها یا همان دیوایس های مختلف چک کنید. منظور از ابزار های متخلف صفحه نمایش های بزرگ و کوچک تر است.

یکی از مهم ترین ویژگی ها برای سفارش خرید سایت این است که سایت مورد نظر ریسپانسیو و واکنشگرا باشد. با توجه به رشد صنعت موبایل و گذراندن بیشتر ساعات در وب به همراه تلفن های همراه، لازم است که سایت مورد نظر برای این اندازه از نمایشگر هم به صورت تمیز و عالی نمایش داده شود. حتی می توان گفت اگر یک سایت برای تلفن همراه بهینه سازی شده باشد بهتر است از زمانی که یک سایت تنها برای صفحه نمایش های لپ تاپ ها و کامپیوتر ها بهینه سازی شده باشد.

در پرانتز خوب است بدانید که گوگل نیز به سایت هایی که برای موبایل ساده و روان بارگذاری می شوند، امتیازات بیشتری می دهد و کاربران بیشتری را برای آن ها ارسال می کند. این نکته نیز در رشد سایت می تواند مورد استفاده قرار گیرد.