اما سوال اصلی ما این است که بعد از فوت کاربر یا فعال نبودن او برای مدت طولانی، چه اتفاقی برای اطلاعات ذخیره شده می افتد؟

هر پلتفرمی که دارای فضای ذخیره سازی ابری باشد، باید هزینه زیادی را صرف ذخیره اطلاعات کاربران و ایجاد فضای ابری خود بکند. به همین علت است که باید تدبیری برای کاربران فوت شده و غیرفعال خود بیاندیشد.

در ی ماه سال 1399 اعلام شد که جیمیل حدود 1.8 میلیارد کاربر غیرفعال دارد! همانطور که میدانید، جیمیل یکی از پرکاربردترین خدماتیست که گوگل، به کاربران ارائه میدهد.طی یک راه حل، گوگل در ابتدای کار، از کاربر می‌پرسد که پس از فوت مایل است چه اتفاقی برای حساب کاربری‌اش بیفتد.

اولین موردی که در گوگل دربخش مدیریت حساب کاربری غیر فعال از شما میپرسد، این است که کاربر چه بازه زمانی را به عنوان حداکثر زمان بی استفاده ماندن یک حساب کاربری تا پیش از غیر فعال شدن آن توسط گوگل مناسب می‌داند.  این بازه زمانی بین ۳ ماه تا ۱۸ ماه تعیین خواهد شد.

پس از این مرحله می‌توانید چندنفر از مخاطبین مورد اعتماد خود را به گوگل معرفی کنید تا در صورت عدم فعالیت حساب کاربری ‌تان در مدت زمان معین شده، گوگل آن‌ها را مطلع کند و به آن ها هشدار دهد.

البته توجه کنید که شما نمی‌توانید بیشتر از ‍۱۰ نفر را برای این کار انتخاب کنید.

همچنین شما می‌توانید یک پیام شخصی سازی شده را آماده کنید که همراه با پیام اطلاع ‌رسانی گوگل، به فرد مورد اعتماد شما ارسال شود.

این پیام می‌تواند هم شامل رمز حساب کاربری شما باشد و هم اینکه اگر مایل به ارائه دسترسی کامل به فرد مورد نظر نیستید، تنها پوشه‌ها و فایل‌های مشخصی را در اختیار آن فرد قرار دهد.