شرکت توییتر اعلام کرده، مجددا فرایند احراز هویت برای دریافت تیک آبی را برای کاربران راه اندازی میکند تا بتوانند به وسیله ی آن اعتبار حساب خود را به کاربران نشان بدهند.برای احراز هویت در توییتر، تنها نیاز به یک تصویر و نشانی ایمیل یا شماره تلفن دارید. همچنین باید حداقل 6ماه از زمان ثبت نام شما در توییتر گذشته باشد و به مقررات این شبکه اجتماعی پایبند بوده باشید.حساب هایی که برای احراز هویت تیک آبی درخواست می کنند، باید در یکی از گروه های ذیل قرار داشته باشند:
  1. دولت

  2. شرکت ها، برندها و سازمان ها

  3. سازمان های خبری و خبرنگاران

  4. سرگرمی

  5. ورزش و بازی

  6. فعالان سازمان دهندگان و سایر افراد تاثیرگذارتوییتر اعلام کرد گروه های جدیدی مانند دانشمندان، دانشگاهیان و رهبران مذهبی را تا اواخر سال میلادی جاریف به این لیست اضافه خواهد کرد.

کاربرانی که با درخواست احراز هویت آن ها موافقت شود، به طور خودکار تیک آبی را دریافت میکنند و اصطلاحا اکانت و حساب کاربری آن ها به Verified تغییر میکند. ام کاربرانی که با درخواست آن ها مخالفت شده، میتوانند بعد از گذشت 30 روز مجددا درخواست خود را برای توییتر ارسال کنند.امکان درخواست احرازهویت برای کاربران، به صورت تدریجی در چند هفته آینده فعال خواهد شد و در تب سرویس-> تنظیمات حساب قرار می گیرد.