وب اپلیکیشن:
وب اپلیکیشن ها یا همان برنامه های تحت وب، در واقع نرم افزاری است که با استفاده از مرورگر وب و از طریق شبکه های محلی یا اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد. وب اپلیکیشن ها فقط از طریق وب قابل استفاده اند.
اولویت اصلی در وب اپلیکیشن ها کارکرد و عملکرد آنهاست و به محتوای آنها چندان اهمیتی داده نمی شود و به زبان ساده تر می توان گفت پر محتوا نیستند.
وب اپلیکشین ها دارای این مزیت هستند که به کاربران خود در هر مکان و هر زمانی از شبانه روز امکان دسترسی به اطلاعات کسب و کار را می دهند.

وب سایت:
وب سایت فضایی در اینترنت است که معمولا یک تا چند صفحه را شامل می شود و اطلاعاتی از کاربر مورد نظر بر روی آن موجود است. در وب سایت بر خلاف وب اپلیکشین بر محتوا تمرکز ویژه ای می شود.

تفاوت وب اپلیکیشن و وب سایت در چیست؟
در وب سایت بر محتوا تاکید می شود اما در وب اپلیکیشن تمرکز بر روی عملکرد است.
وب سایت برای تمامی کاربران یکنواخت و یکسان است و هر کاربری با هر شرایطی باید ابتدا به اینترنت متصل باشد سپس وارد وب سایت شود.
اما در وب اپلیکیشن اطلاعات مورد نیاز هر کاربر در خصوص سن، علاقه و ... در اختیار او گذاشته می شود و یک بار نصب آن کافی است و کاربربدون نیاز به اینترنت در صورت آفلاین بودن هم می تواند از آن استفاده کند.

کارکرد وب اپلیکیشن آفلاین چگونه است؟
وب اپلیکیشن دارای برنامه ای به نام مخزن برنامه است. مخزن برنامه اطلاعات مربوط به یک سایت را در خود ذخیره می کند و در زمانی که کاربر آفلاین است از آن استفاده می کند و با آنلاین شدن کاربر اطلاعات به صورت خودکار به روز می شوند و در مخزن برنامه ذخیره می شوند.