این راه یک روش خوب و کاربردی برای استریم کردن فیلم ها از کامپیوتر بر روی تلفن های هوشمند می باشد.

برای اینکار:

- ابتدا فایل مورد نظر را در ویندوز به اشتراک بگذارید
برای اینکار ابتدا وارد Control Panel ویندوز شوید، گزینه Choose homegroup and sharing options را که تحت بخش Network and Internet وجود دارد را انتخاب کنید. سپس گزینه Change advanced sharing settings را انتخاب کرده و در نهایت، قابلیت File and printer sharing را فعال نمایید.

در ادامه بر روی فایلی که می خواهید به اشتراک بگذارید راست کلیک کرده و وارد properties شوید.با ورود به سربرگ sharing بر روی share کلیک کنید و فایل را برای اشتراک گذاری آماده کنید.

- دسترسی به فایل از طریق سیستم عامل اندروید
گوشی های android نرم افزاری برای مدیریت فایل ندارند و باید یک نرم افزار file manager بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنید. یکی از نرم افزار های بسیار کاربردی در این زمینه، ES File Explorer است که علاوه بر رایگان بودن، قابلیت دستیابی به فایل های به اشتراک گذاشته شده را نیز داراست.
پس از نصب و اجرای این نرم افزار، روی کلید منو کلیکی کنید و سپس وارد Network و در نهایت LAN شوید.

گزینه Search را انتخاب کرده و سپس نرم افزار بصورت خودکار به دنبال فایل Share شده در شبکه خواهد گشت.
پس از آنکه جستجوی شبکه به اتمام رسید، برایتان لیستی از دستگاه های متصل درشبکه را نمایش دهد.کامپیوتر خود را از طریق IP پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. بسته به نوع تنظیمات Sharing، از شما درخواست user name و password می کند.

بدین صورت، فایل هایی را که در سیستم خود پیش از این share کرده بودید را مشاهده می کنید. فایل را باز نموده و در کارت حافظه گوشی خود ذخیره کنید.

دسترسی به فایل ها از طریق سیستم عامل IOS

برای دسترسی به فایل های اشتراک گذاری شده در ویندوز توسط سیستم عامل iOS ما به نرم افزار جانبی نیازمندیم. پیشنهاد ما در سایت چگانه به شما نرم افزار FileExplorer Free می باشد.

پس از دریافت، نصب و اجرای برنامه، بر روی + کلیک کرده و گزینه windows را انتخاب کنید.

نرم افزار در شبکه شما جستجو می کند و دستگاه های متصل را می یابد. کافی است که کامپیوتر خود را انتخاب کنید و سپس با مشاهده فایل هایی که آن ها را به اشتراک گذاشته بودید، آنها را کپی کنید.