اینترنت به طور چشمگیری چشم انداز نیروی کار را در سال 2017 تغییر داد. مواردی همچون وبلاگ نویسی که در سال های گذشته به عنوان یک سرگرمی ها به شمار می رفت، در حال حاضر به طور گسترده ای به عنوان یک حرفه ای که می تواند 7-8 شکل و عنوان شغلی را به ارمغان بیاورد نگریسته می شود.

با این حال، ذهنیت مردم عموما بسیار کندتر تغییر می کند و همیشه زمان می برد تا ذهن مردم به یک تکنولوژی جدید عادت کند. اکثر مردم هنوز بر باورها و ایده های قدیمی استاور هستند و زندگی پیرامون ما بر این اساس چیده می شود که شغل ما «باید» اینگونه باشد و یا زندگی ما «باید» اینگونه بنظر برسد .

اینکه توسط این عقاید مکیده شده و در آن غرق شوید آسان است و همین اشتباهات است که می تواند سال ها زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد و هزاران دلار را بدون فکر برای چنین افکار پوچی هزینه کنید. در این مقاله برای شما مخاطبین عزیز و محترم شایعترین اشتباهاتی که بعد از مشاوره با صدها نفر از کارفرمایان، کارگران،کارمندان و کسب و کارها دیده ایم را به اشتراک می گذاریم.

1- به حرف های خانواده خود گوش کردن
در تصمیمات کاری خود به خانواده اهمیت ندهید. تا می توانید خودتان تصمیم بگیرید. علت این کار نیز این است که شما در آن محیط کاری بوده اید و هیچکس جز شما نمی تواند برای موارد کاریتان تصمیم گیری کند.

2- تنها برای پول کار کردن
زمانی که شما تنها برای پول کار می کنید، پول تبدیل به هدف شما می شود. زمانی که تنها هدفتان پول باشد نمی توانید آنگونه که می خواهید از زندگی خود لذت ببرید.

3- تنها برای اینکه به یک شغل علاقه دارید آن را انجام دهید
عشق به کار می تواند یکی از مهمترین عواملی باشد که از کار کردن خسته نشوید. پس کاری را انجام دهید که دوستش دارید در این صورت است که گذر زمان را متوجه نشده و می توانید از زمان خود استفاده کنید.

4- زمانی برای شناخت خود و علایق خود صرف نکردن
5- توسعه ندادن دانش و دید خود
6- در کار تیمی خود نبودن و به آن بها ندادن
7- برند شخصی خود را توسعه ندادن
8- بر روی خود سرمایه گذاری نکردن
9- فکر کنید که کار شما همه زندگی شماست
زمانی که فکر کنید کارتان همه چیز است زمانی است که باید فاتحه زندگی خود را بخوانید. زمانی که نتوانید بین کار و زندکی خود مرز بگذارید نمی توانید از زندگی خود استفاده نموده و در مسائل شخصی دچار مشکل خواهید شد.