افشاگر بولمبرگ اعلام کرد به طور قطع اپل در تاریخ 12 سپتامبر همان 21 شهریور از آیفون 15 رونمایی می کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنولوژی تکنا، مارک گرمن از بلومبرگ به عنوان یک افشاگر خوش سابقه در گزارش خود اعلام کرد 21 شهریور مراسم رونماییی از آیفون 15 انجام می شود. همچنین وی اعلام کرد احتمالا به زودی شاهد ارسال دعوتنامه این مراسم خواهیم بود.

البته به غیر از گرمن افراد دیگری هم رونمایی آیفون 15 در 21 شهریور را تاکید کردند. اپل بنا به سنت هر ساله در اواخر شهریور معرفی محصول جدید خود را دارد، از این رو میتوان ادعای این افشاگران را منطقی دونست.

در صورتی که برگزاری مراسم در تاریخ ۲۱ شهریور صحت داشته باشد احتمالاً دعوتنامه‌های مربوط به این رویداد در سه‌شنبه این هفته یا هفته آینده منتشر و ارسال خواهد شد.

طبق شایعات منتشر شده اپل در این مراسم از چهار گوشی از جمله آیفون ۱۵، ۱۵ پلاس، ۱۵ پرو ۱۵ پرومکس رونمایی می‌کند. آیفون‌های پرو نسبت به مدل‌های معمولی دارای آپشن‌هایی مانند فریم تیتانیومی، پردازنده سه نانومتری و دوربین ۴۸ مگاپیکسلی خواهند بود. آیفون‌های جدید همگی به درگاه USB C نیز مجهز هستند.

اکنون نیز تصویری در رابطه با آیفون‌های ۱۵ پرو منتشر شده که نشان می‌دهد اپل در این عضو خانواده آیفون ۱۵ از رنگ‌های جدید استفاده کرده است. رنگ‌های طلایی و بنفش در آیفون ۱۵ جدید وجود ندارند و به جای آنها رنگ‌های خاکستری و آبی تیره جایگزین شده‌اند. تصاویر منتشر شده نیز آیفون ۱۵ پرو را با رنگ خاکستری با نام خاکستری تایتان نشان می‌دهد.