به گزارش فورچون، جرایم مرتبط با حوزه ارزهای دیجیتال در حال افزایش هستند و داستان‌هایی مانند مردی که پس از یک کلیک روی آدرسی مخرب، ۱۲۰٬۰۰۰ دلار ارز دیجیتال از دست داده است، نشان می‌دهد که سرمایه کاربرانی که نکات امنیتی را رعایت نمی‌کنند، می‌تواند در معرض خطر باشد.
یکی از کاربران شبکه اجتماعی رِدیت با نام «PowerofTheGods» که از سال ۲۰۱۶ سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را آغاز کرده است و دارایی‌های خود را در یک لجر مدل نانو اس (Nano S)، کیف پول سخت‌افزاری و چهار آدرس ساخته‌شده در متامسک (Metamask) نگهداری می‌کرد، اخیراً با سرقت دارایی‌های خود مواجه شده است. هنگامی که او در ماه دسامبر (آذر) حساب‌های خود را بررسی کرد، ناگهان متوجه خالی‌بودن آنها شد. در آن زمان ارزش این دارایی‌ها بیش از ۱۲۰٬۰۰۰ دلار بود.
او کمی بعد متوجه شد پس از کلیک‌کردن روی یک آدرس مخرب، هکرها توانسته‌اند دارایی‌های او را به سرقت ببرند.
تعداد داستان‌هایی مانند این سرمایه‌گذار رو به افزایش است. طبق آمارهای موجود، در سال ۲۰۲۱، حدود ۱۴ میلیارد دلار ارز دیجیتال در جریان فعالیت‌های مجرمانه سرقت شده است که ۷۹ درصد افزایش نسبت به سال قبل نشان می‌دهد.
این کاربر ردیت که ۱۲۰٬۰۰۰ دلار از دارایی خود را در یکی از این سرقت‌ها از دست داده است، در انجمن «Cryptocurrency» ردیت نوشته که معتقد است به‌خاطر کلیک روی یک آدرس مخرب در حین وب‌گردی، سرمایه خود را از دست داده است. ظاهراً قفل کیف پول لجر این کاربر در آن زمان باز بوده است و یک بدافزار کنترل مرورگر او را در دست گرفته و سپس کیف پولش را در عرض چند دقیقه خالی کرده است.
این کاربر ادعا می‌کند سرقت دارایی‌هایش را به مقامات گزارش داده، اما آنها در این رابطه هیچ کاری از دستشان بر نمی‌آید، چراکه فضای ارز دیجیتال همچنان قانون‌گذاری مشخصی ندارد. گفتنی است پس از اینکه او داستان خود را در ردیت به اشتراک گذاشت، سروکله کاربران دیگری پیدا شد که آنها هم ادعا می‌کردند، تجربیات مشابهی داشته‌اند.