واتس‌اپ در شرایطی این افزونه را منتشر کرده که چند ماه پیش قابلیت استفاده آسان از یک اکانت روی چند دستگاه را در دسترس کاربران قرار داده بود. این شرکت می‌گوید از آن زمان تاکنون افراد بسیار بیشتری از طریق نسخه وب از این پیام‌رسان استفاده می‌کنند و متا حالا با کمک Code Verify می‌خواهد امنیت آن‌ها را ارتقا دهد.
این افزونه به لحاظ شیوه تضمین امنیت کاربران فناوری خاصی ندارد. Code Verify هش کد در حال اجرا در مرورگر را با هشی که در منابع مطمئن کلاودفلر ذخیره شده، مقایسه می‌کند. ارزش این افزونه به انجام خودکار فرآیندها مربوط است که باعث می‌شود همه بتوانند صرف‌نظر از دانش فنی خود از آن استفاده کنند.

افزونه واتس‌اپ با سه چراغ وضعیت را نشان می‌دهد

زمانی که این بررسی انجام شد، افزونه از طریق یک سیستم سه چراغه به دنبال خطاهای احتمالی می‌گردد. رنگ سبز به معنای مطلوب بودن شرایط است. زرد یعنی بهتر است صفحه را بازنشانی کنید یا ممکن است افزونه دیگری با Code Verify تداخل داشته باشد. قرمز یعنی مشکل وجود دارد و خود افزونه می‌تواند در حل آن به کاربر کمک کند.
متا، شرکت مالک واتس‌اپ می‌گوید این افزونه نمی‌تواند پیام‌ها را بخواند یا به آن‌ها دسترسی داشته باشد. به‌علاوه، هیچ بخشی از گفتگوهای کاربر به کلاودفلر فرستاده نمی‌شود. این شرکت کد منبع افزونه Code Verify را روی گیت‌هاب منتشر کرده تا بقیه سایت‌ها هم بتوانند از شیوه‌های امنیتی آن استفاده کنند.
افزونه Code Verify روی کروم و اج در دسترس است و متا قول داده که به‌زودی نسخه فایرفاکس را هم منتشر کند. در اطلاعیه متا به نسخه سافاری اشاره نشده، اما در صفحه گیت‌هاب این افزونه گفته شده که مرورگر اپل هم تحت پشتیبانی قرار خواهد گرفت.