پس از اعلام این خبر قیمت بسیاری از رمزارزها در صرافی‌های هند با ریزش مواجه شد. در ساعات اولیه انتشار این خبر ارزهای دیجیتال شیبا اینو و دوج کوین با ریزش قیمت ۱۵ درصدی در صرافی‌های هندی روبرو شدند.

دولت هند لایحه مقرراتی جدیدی را به مجلس تقدیم می‌کند که به موجب آن این کشور تقریبا تمامی رمزارزها را به جز چند مورد ممنوع می‌کند. در این لایحه چارچوبی معرفی شده که طی آن ارز دیجیتال رسمی هند فضای ظهور بیشتری پیدا می‌کند ولی فضای فعالیت در حوزه سایر رمزارزهای مطرح بازار از جمله بیت کوین و اتریوم ممنوع می‌شود.

اوایل ماه جاری میلادی «نارندرا مودی»، نخست وزیر هند اعلام کرد همه کشورهای دموکراتیک باید با یکدیگر وارد همکاری شوند تا رمزارزها در نهایت در مسیر اشتباهی حرکت نکنند و در خدمت افراد فاقد صلاحیت قرار نگیرند و زندگی جوانان این کشور را به مخاطره نیندازند.

لایحه قانونی جدید قرار است در جلسه بعدی به مجلس ارائه شود و تنها در مواردی استثنایی به فناوری بلاک‌چین اجازه فعالیت می‌دهد. این رویکرد می‌تواند موانع بسیاری را برای افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، ایجاد کند.

اوایل سال جاری میلادی، دولت هند مالکیت، صدور، استخراج، تجارت و انتقال دارایی‌های رمزارز را جزو موارد جرم انگاری قرار داد. ظاهرا دولت هند روی خوشی به بازار ارزهای دیجیتال نشان نمی‌دهد و این نخستین باری نیست که چنین رویکردی را در پیش می‌گیرد. پیش از این نیز این کشور رویکردهای مشابهی را در پیش گرفته بود و اکنون نیز پا در مسیر جدیدی برای ممنوع کردن فعالیت‌های مرتبط با رمزارزها برداشته است.

چندی قبل دولت هند اعلام کرد کاربران این کشور اجازه انجام مبادلات با رمزارز را ندارند ولی می‌توانند ارزهای دیجیتال را نگهداری کنند. در واقع این کشور به کاربران اجازه داده بود تا ارزهای دیجیتال را مانند طلا نگهداری کنند ولی فعالیت‌های بیشتر در این زمینه ممنوع اعلام شده بود.