به عبارت دیگر، اکنون ۱۵ درصد از کاربران دنیا از طریق گوشی‌های شیائومی، ردمی یا پوکو از MIUI استفاده می‌کنند.

شیائومی در اطلاعیه جدیدی اعلام کرد که در سال ۲۰۲۱ حدود ۱۸.۶۵ میلیون کاربران فعال ماهانه جدید به چین و ۱۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه جدید به سراسر دنیا اضافه شده است. رابط کاربری MIUI در ماه اوت ۲۰۱۵ مرز ۱۰۰ میلیون کاربر را پشت سر گذاشت. شیائومی در ادامه رشد نمایی را تجربه کرد و در کمتر از سه سال تعداد کاربر فعال ماهانه خود را به ۲۰۰ میلیون رساند.

این شرکت در تاریخ ۲۸ اکتبر ۲۰۱۹ حدود ۳۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه داشت و در آغاز سال جاری میلادی این رقم را به ۴۰۰ میلیون رسانده بود. شیائومی در مرداد ماه امسال نسخه به‌روزشده MIUI 12.5 را عرضه کرد که مدعی رفع ۱۶۰ باگ سطح سیستم و ۲۲۴ باگ در اپلیکیشن‌ها بود. این آپدیت همچنین بهینه‌سازی‌هایی مثل استفاده از الگوریتم‌های هوشمند برای تخصیص منابع را شامل می‌شد.

این غول چینی حالا در حال کار روی MIUI 13 است که بر مبنای اندروید ۱۱ و ۱۲ ساخته شده و برای دستگاه‌های واجد شرایط منتشر خواهد شد. گزارش‌ها حاکی از آن هستند که این به‌روزرسانی همین حالا هم برای برخی از دستگاه‌های پریمیوم از جمله می میکس ۴، می ۱۱ و می ۱۱ لایت ۵G آماده شده است. شیائومی تایید کرده که MIUI 13 را تا پیش از پایان سال ۲۰۲۱ به دست کاربران می‌رساند.

دیروز فهرستی غیررسمی از دستگاه‌های دریافت‌کننده MIUI 13 منتشر شد در میان آن‌ها اعضای سری می ۹، می ۱۰، می ۱۱، ردمی K20، ردمی K30 و ردمی K40 دیده می‌شود. از برند پوکو نیز نام محصولاتی مثل پوکو F2، پوکو F3، پوکو X2، پوکو X3 و پوکو M2 و M3 وجود دارد.