شرکت امنیت سایبری ریسک IQ طی گزارشی اعلام کرد که به تازگی بیش از ۳۰ مورد سرور تحت فرمان و کنترل را شناسایی کرده که از سوی خلافکاران سایبری روسی، برای ارسال فرمان به شبکه های آلوده و یا دریافت اطلاعات مسروقه استفاده می شوند و تمام این حملات مرتبط به گروه هکری تحت حمایت دولت به نام APT۲۹ یا Cozy Bear هستند!

جالب است بدانید حروف اختصاری APT به انگلیسی مخفف عبارت "تهدید مستمر پیشرفته" بوده و واژه ای است که برای توصیف گروه های هک که تحت حمایت دولتی هستند استفاده می شود.

تمام سازمان های جاسوسی آمریکا، انگلیس و کانادا به طور قطع اعلام کرده اند که گروه APT۲۹ تحت حمایت دولت روسیه در هک کردن سازمان هایی که در ساخت واکسن کووید ۱۹ و سرقت اطلاعات متعلق به آن ها شرکت داشته اند و به شدت دولت روسیه را مورد اتهام قرار دادند.

جالب است بدانید این گروه در سال 2016 در هک کمیته ملی دموکراتیک و همچنین رخنه به شرکت سولار ویندز در سال میلادی گذشته نیز نقش داشته است.

بنا بر گزارش بلومبرگ، بایدن رییس جمهور آمریکا در دیدار با پوتین روسی، فهرستی از زیرساخت های حساس در آمریکا ارائه کرده و نیز اعلام کرده اگر این تاسیسات هدف حمله سایبری قرار گیرند، به منزله تهدید جدی برای امنیت ملی کشورش خواهد بود.