وب سایت های فروشگاهی اینترنتی معمولا از لحاظ چیدمان صفحه اصلی با سایر وب سایت ها تفاوت دارند.

صفحه اصلی وب سایت های فروشگاهی باید ورود کاربر داخل سایت و امکانات مجازی یک فروشگاه اینترنتی را در اختیارش بگذارد تا مشتری به سهولت انتخاب و خرید خود را انجام دهد.

ترکیب رنگ ها و کادربندی باید به گونه ای باشد تا مشتری وب گردی در صفحه وب سایت شما را ادامه و جذب آن شود و یک مشتری حقیقی فروشگاه  اینترنتی شما شود.وب سایت فروشگاهی چه تاثیری در کسب و کار دارد؟

امروزه با گسترش اینترنت وفضای مجازی، بازاریابی و فروش اینترنتی به وجود آمده است.

مشاغلی که از روش های سنتی برای تبلیغات خود استفاده می کنند و فروش خوبی هم دارند باید به این عرصه روی آورند چرا که روز ب روز به مخاطبان این عرصه افزوده می شود و نقش مهمی را در بازاریابی و تبیلغ در آینده و حال حاضر را ایفا می کند.طراحی وب سایت فروشگاهی برای بازاریابی و تبلیغات می تواند اولین گام باشد.

یک وب سایت فروشگاهی می تواند به شما توانایی مدیریت آمار میزان فروش و ورود هر کاربر و تعداد مشتریانی که تا به حال از شما خرید کرده اند و بسیاری از امکانات از این قبیل را به صورت جزئی و آنالیز شده در اختیار شما قرار دهد به طوری که میزان درآمد شما را تا حد زیادی افزایش دهد.شبکه های اجتماعی نیز می تواند پیشنهاد خوبی برای فروش اینترنتی باشد اما شما نمی توانید آن را مدیریت جزئی و کامل کنید و نواقص زیادی دارد.نکاتی که برای طراحی سایت فروشگاهی باید در نظر بگیریم:
  1. توسعه وب سایت فروشگاهی

  2. پشتیبانی قوی

  3. طراحی گرافیک اختصاصی

  4. پنل مدیریت و گزارش گیری

  5. سئو و بهینه سازی

  6. نسخه ریسپانسیو یا واکنش گر

  7. میزان درآمد ماهیانه از طریق چارت

  8. شناسایی جامع هدف برای مشتریان

  9. پشتیبانی از چند درگاه پرداخت

  10. اخذ مجوز های نماد اعتماد الکترونیک