روش های برای مدیرت زمان
خیلی ها وقتی کاری بهشان سپرده می شود در حالی که زمان دارند آنقدر دست دست می کنند تا به لحظه آخر مهلت می رسند حتما اصلاح دقیقه نودی به گوشتان خورده است. البته بعضی هم این زمان تعیین شده را رد می کنند ودیگر به عنوان افراد بد قول شناخته می شوند که نمی شود روی کار و زمان بندی شان حساب کرد هر دوی اینها باعث می شود در کار فرد قابل اعتمادی نباشید حتی اگر در دقایق آخر کار را به پایان برسانید و تحویل دهید به دلیل عجله احتمال اشتباه بالاست.
اگر از این افراد هستید و دوست دارید روش کاریتان را عوض کنید بد نیست نگاهی به این موارد بیندازید وسعی کنید آنها را رعایت کنید.
اگر زمان بندی کارها دست خودتان است سعی کنید زمانهای محدود تر رادر نظر بگیرد برای انجام کار های محول شده مثلا به جای یک ماه یک هفته زمان در نظر بگیرد این زمان رادر جایی که همیشه مقابل دیدتان است بنویسید و قرار دهید تا مجبور شوید کار رادر همین زمان انجام دهید به این ترتیب انگیزه تان برای انجام کار بیشتر می شود و در زمان مناسبکار انجام می دهند.
کارهای را بررسی کنید و ببینید با کدام تقسیم بندی بهتر می توانید در زمان لازم کار را انجام دهید کار های وقتی تقسیم بندی می شوند راحت تر انجام می شوند وکمتر به روز و لحظه آخر می افتند می توان بخش های که راحت تر هستند وبیشتر دوست دارید ابتدا انجام دهید تا انگیزه بیشتری پیدا کنید البته دراین زمینه افرادی با هم متفاوت هستند وبعضی دوست دارند کارهای سخت رازود تر انجام دهند واز فکر کردن به آن ها رها شوند اگر شما هم جزو آنها هستید کارهای سخت را زودتر انجام دهید وبعد بروید سراغ دوست داشتنی ها با تقسیم بندی خرد خرد کار ها در مهلت تعیین شده.

چطور دقیقه نودی نباشیم
کارها را طوری انتخاب کنید که توان انجام آن را داشته باشید وقتی تمام روزتان پر از کارهای سنگین است واضح است که نمی‌توانید یک پروژه جدید را برعهده بگیرید و در زمان کم به سرانجام برسانید.مسئولیت‌پذیری چیزی است که باعث می‌شود شما به زمان‌بندی کارها پایبند باشید یکی از راهکارهایی که باعث می‌شود حس مسئولیت‌پذیری شما تقویت شود و در تحویل کارها وقت شناس باشید، این است که به دیگران زمان تعیین شده را بگویید.
به دوستان یا همسر و فرزندان‌تان بگویید که باید در چه زمانی کار را تحویل دهید و از آنها بخواهید از شما درباره مقدار کار انجام شده و روند آن بپرسند. حتی می‌توانید از اپلیکیشن‌هایی که در این زمینه طراحی شده‌اند استفاده کنید تا مدام زمان تحویل کار به شما یادآوری شود. به این شکل کمتر می‌توانید با بهانه‌ها و توجیه‌های مختلف کار را عقب بیندازید.