براساس گزارشات، مشخص شده است که نسخه جدید Android Q در نهایت حالت تاریک را معرفی می کند. در حال حاضر بر اساس یک گزارش از پلیس آندروید، به نظر می رسد که یک ویژگی در آندروید Q بتا فعال شده است که در آن کاربران در حال حاضر قادر به برنامه ریزی زمانی روشن یا خاموش کردن حالت تاریک می شود.

این به این معنی است که اگر شما ترجیح می دهید که آندروید را مدیریت کنید زمانی که حالت تاریک شما روشن یا خاموش می شود، اکنون می توانید آنرا برنامه ریزی کنید. به عنوان مثال، اگر شما تمایل به استفاده از حالت تاریک در شب، شما می توانید آن را تنظیم کنید به طوری که تلفن خود را به طور خودکار آن را در شب، آن را فعال می کند، اما آن را در صبح هنگامی که شما از خواب بیدار می کند.

ما باید توجه داشته باشیم که براساس آنچه که می بینیم، شما نمی توانید زمانی که روشن یا خاموش می شود را تنظیم کنید. در عوض، به نظر می رسد براساس طلوع و غروب خورشید باشد. ما همچنین می خواهیم توجه داشته باشیم که این ویژگی برای خود جدید نیست. قبلا در بتا قبلی Android Q کشف شد، اما به نظر می رسید که تا به حال فعال نشده است.

همچنین به نظر می رسد که حالت تاریک می تواند به طور خودکار باعث خاموش شدن سریعتر از انتظارات می شود، در صورتی که تشخیص دهد که سطح باتری شما کم است. قبلا گوگل قبلا تصدیق کرده بود که حالت تاریک به حفظ عمر باتری کمک می کند، بنابراین خوب است که آنها آن را به نحوی اجرا کنند.